1317 طرح در خطه خورشید به ثمر رسید / رشد 14 درصدی شمار طرحهابه گفته استاندار خراسان رضوی طرح های بهره برداری شده در این استان طی هفته دولت نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر تعداد 14 درصد و از نظر هزینه 30 درصد افزایش داشت.
علیرضا رشیدیان افزود: در هفته دولت پارسال یک هزار و 157 طرح با هزینه 11 هزار و 854 میلیارد ریال در استان خراسان رضوی مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در هفته دولت امسال شهرستان مشهد با 129 طرح و شهرستانهای قوچان و نیشابور به ترتیب با 89 و 76 طرح بیشترین طرحهای بهره برداری شده را در بین شهرستان های استان داشته اند.
وی گفت: در اجرای طرحهای مزبور 37 دستگاه اجرایی و 43 شهرداری در این استان سهیم هستند که از نظر هزینه سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت مخابرات و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ترتیب با سه هزار و 902 میلیارد ریال، هزار و 306 میلیارد ریال و هزار و 103 میلیارد ریال بیشترین مبلغ را برای اجرای آنها هزینه کردند.
رشیدیان افزود: بیشترین تعداد طرحهای افتتاح شده در این استان طی هفته دولت نیز مربوط به شرکت توزیع نیروی برق، سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ترتیب با 164، 158 و 128 طرح بوده است.
وی اظهار کرد: از مجموع 140 طرح نیز که اجرای آنها همزمان با هفته دولت در این استان آغاز شد، دهیاریها با 39 طرح بیشترین تعداد طرحها بین دستگاههای اجرایی استان را داشتند.

* حضور وزیر کشور و وزیر ارتباطات در مشهد برای افتتاح طرحها
در نخستین روز هفته دولت 825 طرح مخابراتی با هزینه یک هزار و 294 میلیارد ریال در شهرستان های مختلف استان خراسان رضوی طی مراسمی با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
تاسیس 117 سایت نسل سوم همراه اول 3G، نوسازی 335 سایت همراه اول، تاسیس 109 سایت همراه اول 4G، توسعه سوئیچ تلفن ثابت به میزان 19 هزار و 930 پورت، توسعه اینترنت پرسرعت (ADSL) به میزان 9 هزار و 294 پورت و اجرای فیبر نوری به میزان 103 کیلومتر از جمله این طرحها بود که در 25 شهرستان استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
بهره برداری از 446 پروژه مربوط به شهرداریها و دهیاریهای شهرهای مختلف استان خراسان رضوی نیز با حضور وزیر کشور در پنجمین روز هفته دولت از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد.
128 فقره از طرحهای مزبور با هزینه 607 میلیارد ریال مربوط به شهرداریهای خراسان رضوی بود و 318 طرح دیگر نیز با هزینه 320 میلیارد ریال در حوزه دهیاریهای این استان بهره برداری شد.
افتتاح سامانه سراسری پرداخت الکترونیکی (حواله الکترونیک) از طریق بانکواره در راستای پروژه خزانه داری الکترونیک کشور از دیگر طرح هایی بود که با حضور دبیر کل بانک مرکزی در مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این سامانه برداشت از حساب های دولتی که تاکنون به اشکال مختلف انجام می شد، سامان یافته و به صورت پرداخت الکترونیکی از یک حساب به یک حساب یا چند حساب و به سرعت انجام می شود.
همچنین در این هفته بهره برداری از 11 طرح خدماتی، بهداشتی و عمرانی در شهرستان قوچان با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی و افتتاح هشت طرح آبرسانی و بهداشتی در روستاهای زلزله زده فریمان با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور انجام شد.
افتتاح پایگاه خیرساز اهدای خون تربت جام، بهره برداری از 100 طرح مخابراتی در شهرستان سبزوار، بهره برداری از کارخانه فرآوری برنج در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تایباد، بهره برداری از طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) درگز و افتتاح کارخانه صنایع تبدیلی تولید کشک در نیشابور از دیگر طرحهایی بود که طی هفته دولت با حضور مسئولان کشوری در شهرستان های خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

* افزایش 40 درصدی طرحهای صنعتی در خراسان رضوی
طی هفته دولت امسال 18 طرح صنعتی و معدنی در این استان با هزینه سه هزار و 902 میلیارد ریال بهره برداری شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 40 درصد افزایش داشت.
در این هفته بهره برداری از 2 هزار و 182 واحد مسکن مهر در شهر جدید گلبهار و دیگر شهرهای بیش از 25 هزار نفری خراسان رضوی با هزینه یک هزار و 318 میلیارد ریال انجام شد.
علاوه بر آن سه هزار و 383 واحد مسکن روستایی نیز با هزینه هزار و 714 میلیارد ریال در روستاهای خراسان رضوی افتتاح شد.
در حوزه کشاورزی هم 158 طرح شامل آبیاری تحت فشار، استخر ذخیره آب، لوله گذاری، مرغداری، گاوداری شیری و گلخانه با هزینه 642 میلیارد ریال طی هفته دولت در این استان به بهره برداری رسید.
همچنین 318 طرح عمران و توسعه روستایی با هزینه 315 میلیارد ریال، 19 طرح در حوزه حمل و نقل جاده ای با هزینه 247 میلیارد ریال، طرح ساخت و نوسازی 47 مدرسه با هزینه 224 میلیارد ریال از دیگر طرحهایی بود که طی هفته دولت در خراسان رضوی مورد بهره برداری قرار گرفت.

* افزایش 2 برابری شمار طرحهای بهداشتی و درمانی
تعداد طرحهای بهداشتی و درمانی بهره برداری شده طی هفته دولت امسال در استان خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه پارسال 2 برابر شد.
بهره برداری از ساختمانهای بیمارستانها، اورژانس، مراکز خدمات بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت متعلق به دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در استان خراسان رضوی شامل مشهد، نیشابور، سبزوار، گناباد، تربت حیدریه و تربت جام به تعداد 174 طرح و با هزینه یک هزار و 210 میلیارد ریال در هفته دولت انجام شد.
علاوه بر آن در این هفته 38 طرح آبرسانی در 69 روستای خراسان رضوی با هزینه 296 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و بیش از 86 هزار نفر از ساکنان روستاهای این استان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
بهره برداری از 13 طرح و عملیات اجرایی چهار طرح آب و فاضلاب نیز طی این هفته در کلانشهر مشهد آغاز شد که 9 طرح از این تعداد با هزینه 426 میلیارد ریال مربوط به بخش آب و هشت طرح با هزینه 447 میلیارد ریال مربوط به بخش فاضلاب است.
استان خراسان رضوی با جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفر دارای 28 شهرستان، 70 بخش و 164 دهستان است
3027 / 6053 خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید