خانه / دسته‌بندی نشده / 2هزار مترمربع فضای بهداشتی در مناطق محروم آماده بهره برداری است

2هزار مترمربع فضای بهداشتی در مناطق محروم آماده بهره برداری استبه گزارش ایرنا، سید عباس پورهاشم روز سه شنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال وبختیاری اظهار کرد: وزارت بهداشت از سال گذشته گام بلندی در راستای محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها آغاز کرده که طی آن ساخت 6هزار و 750مترمربع فضای بهداشتی نظیر خانه های بهداشت روستایی، مراکز سلامت جامع شهری و اورژانس در دستور کار قرار گرفته است.
وی، اعتبار مورد نیاز برای این طرحها را 30هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 2هزار مترمربع از این فضاها آماده بهره برداری است که پیش بینی می شود تا پایان ماه جاری بهره برداری شود.
رئیس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ادامه داد: 3هزار متر مربع فضا در حوزه بهداشت و درمان نیز تا پایان امسال بهره برداری می شود و مابقی سال آینده بهره برداری خواهد شد.
وی بیان کرد: درقالب این طرح، تفاهم نامه ای بین وزیر بهداشت، استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور منعقد شده که به موجب آن 50 درصد از هزینه ساخت این فضاها ازسوی وزارت بهداشت و مابقی از سوی استانداری، خیران و منابع داخلی دانشگاه های علوم پزشکی تامین می شود.
وی بیان کرد: تاکنون 2هزار میلیارد ریال از اعتبار مورد نیاز و 6هزار میلیارد ریال زمین برای ساخت این فضاها از منابع خیری تامین شده است.
پورهاشم ادامه داد: 190 طرح از تعداد طرحهای در دست ساخت در مناطق محروم به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته که 142طرح درحال اجراست.
وی، میزان پیشرفت فیزیکی این طرحها در چهارمحال و بختیاری را 45درصد و مطلوب ارزیابی و اظهار کرد:این استان از نظر پیشرفت فیزیکی پس از استانهای فارس، آذربایجان شرقی و مازندران در رتبه چهارم کشور قرار دارد.
به گزارش ایرنا، مشاور وزیر بهداشت در امور مناطق محروم و روستایی برای بازدید از طرحهای بهداشتی در دست اجرای چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفرکرده است.
خبرنگار:شکوفه سلیمانی **انتشاردهنده:نوشین مطلبی خواه
8125/1352انتهای پیام /*