70 درصد ظرفیت تولید آرد کرمانشاه آماده خدمات دهی به روسیه استبه گزارش‌ خبرنگار ایرنا، نعت الله حقیقتی عصر شنبه در دیدار با سفیر و هیات تجاری روسیه در اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: امروز حجم صادرات ایران به روسیه 200 میلیون دلار است که مطلوب نیست و باید افزایش پیدا کند.
وی افزود: متاسفانه با وجود شرایط روابط روسیه و ترکیه، ایران هنوز نتوانسته است جایگاه خوبی در بازار روسیه پیدا کند.
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت کرمانشاه عنوان کرد: با توجه به ارتباط تنگاتنگی که بین ایران و روسیه وجود دارد باید مراودات تجاری خود با روسیه را افزایش دهیم.
حقیقتی با اشاره به ظرفیت های معدنی کرمانشاه گفت: در بخش معدن بازار خوبی در روسیه پیدا کردیم و در چند ماه گذشته حدود پنج میلیون دلار صادرات قیر طبیعی به روسیه داشتیم.
وی ادامه داد: حدود پنج درصد سنگ های مرمریتی مورد علاقه روسیه در کرمانشاه وجود دارد که امیدواریم بتوانیم بخشی از منابع معدنی خود را با فراوری اولیه در اختیار بازار روسیه قرار دهیم.
رییس سازمان صنعت معدن‌و تجارت کرمانشاه گفت: 28 واحد قطعه سازی خودرو در کرمانشاه فعال هستند که می توانند قطعات مورد نیاز روسیه را نیز تامین کنند.
حقیقی با بیان اینکه عمده مراودات ما با روسیه مربوط به کالاهای خوراکی خام می شود، گفت: کرمانشاه از جایگاه ویژه ای در تولید فراوری های خام کشاورزی برخوردار است.
وی به فعالیت روسیه در زمینه پتروشیمی ‌اشاره کرد و افزود: کرمانشاه می تواند در زمینه پتروشیمی و سیمان با روسیه همکاری های خوبی داشته باشد.
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت همچنین به توانمندی های واحدهای تولیدی استان اشاره و عنوان کرد: روسیه می تواند از واحدهای تولیدی کرمانشاه به عنوان یک رابط برای تامین محصولات مورد نیاز کشور عراق استفاده کند.
حقیقی اعلام کرد: ما می توانیم 70 درصد ظرفیت واحد های تولید آرد معادل 400 هزار تن در سال را در اختیار تجار روسیه قرار دهیم.
در ادامه این دیدار رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه نیز به ظرفیت های استان در زمینه تولید محصولات کشاورزی و دامی اشاره کرد و گفت: آماده صادرات محصولات کشاوزی و دامی به کشور روسیه هستیم.
شهبازی ادامه داد: وجود نژادهای گوسفند سنجابی و اسب کورد از جمله ویژگی های منحصر به فرد استان کرمانشاه در زمینه دامداری برای همکاری با کشور روسیه است و از طرفی ما نیازمند واردات گوسفند نژاد روسی به کرمانشاه هستیم.
7445/8066
خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
پاسخی بگذارید