آذری جهرمی: نظام تعرفه های موبایل بزودی اصلاح می شود/ اعتقادی به محدودیت انتقال اطلاعات نداریممحمدجواد آذری جهرمی عصرامروز(یکشنبه) درحاشیه نخستین جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه بحث سرعت اینترنت خانگی وموبایل یکی ازبحث های روز است، افزود: برای اصلاح سرعت اینترنت درکشور شرکت های اینترنتی با موانعی روبه رو هستند که مهم ترین آنها نصب دکل وسایت های این شرکت ها درمکان های مناسب است تا بتوانند پوشش مناسبی داشته باشند.
وی اظهارکرد: به واقع برای افزایش سرعت اینترنت در کشور باید بدانیم مبانی طراحی سلولی شرکت های موبایل و اینترنت چگونه باید باشد و چه مشکلاتی دارند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: به طورحتم با رفع این موانع موضوع توسعه دراین حوزه نیز بدست خواهد آمد.
آذری جهرمی مشکل دوم دربحث توسعه اینترنت درشهرها مساله فیبر نوری عنوان کرد و افزود: متاسفانه فیبر نوری درحوزه شهری به قدرکافی وجود ندارد و وضعیت مناسب نیست از این رو با مجموعه شهرداری های باید در باره استقرار دکل ها و رفع تزاحم مردم جلساتی را برگزار تا بتوانیم دراین مورد به توسعه مورد نظر دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به اینکه مشکل اینترنت خانگی وجود سیم های مسی است، ادامه داد: هم اکنون 30 درصد خطوط اینترنت زیر دو مگ و ظرفیت لازم و کشش لازم برای توسعه را ندارد که امیدوایم با فراهم شدن بهره مندی استفاده از فیبر نوری در هشت کلان شهر کشور این مشکل نیز مرتفع شود.
به گفته وی پروژه فیبر نوری ظرف یک سال و نیم آینده درهشت کلانشهر کشور تکمیل و راه اندازی خواهد شد.
وی بهبود زیرساخت های اشتغال را دیگر برنامه مهم خود عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم با تعامل با دیگر دستگاه های اجرایی در زمینه زیر ساخت های اشتغال گام های مهمی برداریم.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات کاهش قیمت ها در زیر مجموعه های این وزارتخانه را گام بعدی اقداماتش در این وزارتخانه خواند و تصریح کرد: کاهش قیمت ها را دردستور کار داریم و همانطور که کیفیت را باحذف واسطه ها درمسیریابی اینترنت افزایش دادیم و در ادامه قیمت ها را نیزاصلاح خواهیم کرد.
وی در پاسخ به سئوالی درباره شایعه ایجاد محدودیت شبکه های مجازی عنوان کرد: هیچ مجموعه ای در نظام اعتقاد به محدودیت ندارد این دکترین رهبری نظام است البته هیچ کسی هم اعتقاد به بی بند وباری ندارد.
همانطورکه رییس جمهوری عنوان کردند آزادی مسئولانه را پیگیری می کنیم تلاش ما براین است که دسترسی ها را با اصول فرهنگی توسعه دهیم و محدودیت برای مردم ایجاد نکنیم تا مردم زندگی راحتری داشته باشند.
سیاسی.6084 *1724*9144
خبرنگار: امیرخانزاده * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید