آغاز مرحله دوم همایش اندیشه های آسمانی در مشهد با پیام وزیر ارشادبه گزارش ایرنا، در این پیام که توسط حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد آمده است: مسجد از آغاز تاسیس علاوه بر آنکه خانه امن الهی بوده است، مسند قضا و محفل دانش اندوزی و مکانی مقدس برای بهره مندی از فیوضات ربانی به شمار می رفت.
صالحی در این پیام افزود: مسجد منبع نورافشانی مبلغان، سالکان و تشنگان راه حق گردید، منصبی که جایگاه پیامبران، اوصیا و اولیای الله بود.
وی گفت: در آیات نورانی قرآن و روایات گران سنگ پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع)، بر ضرورت آبادانی و توجه به مساجد با رویکرد تربیتی، معنوی و انسان ساز تاکید شده، از این رو شایسته است با احساس مسئولیت و دغدغه مندی در این زمینه، مساجد را مظهر بهجت روحانی و نشاط ایمانی قرار دهیم.
وی اظهار کرد: حضور شما مدیران، فعالان و فرهیختگان کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در همایش آموزشی فرهنگی اندیشه های آسمانی در جوار مضجع نورانی و ملکوتی حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) را ارج نهاده و آن را فرصتی مغتنم برای ترویج گفتمان مسجد تراز اسلامی و رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست، می دانم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام اظهار امیدواری کرد، با بهره گیری از این مجال در مسیر پیروی از دستورات اسلام ناب محمدی و تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام های ارزشمند برداشته شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز در این مراسم گفت: هدف از برگزاری همایش اندیشه های آسمانی آشنایی اهالی مساجد کشور با یکدیگر است.
حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی افزود: سالانه حدود سه هزار نفر در همایش اندیشه های آسمانی در مشهد مقدس شرکت می کنند و هر سال این همایش با رویکردهای متفاوت برگزار می گردد که رویکرد امسال حضور هنرمندان مسجدی است.
وی اظهار کرد: ما به عنوان اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد باید از اعیاد غدیر و قربان، پیام دل کندن و دل بستن در راه خدا، دشمن شناسی، دشمن ستیزی و تسلیم در راه خداوند را دریافت کنیم.
وی گفت: شخصیت های برجسته به مسجد اهتمام و در احیا و آبادانی مسجد نقش تعیین کننده داشته اند و در رویداد غدیر، پیامبر اسلام (ص) حضرت امیرالمومنین علی (ع) را به جانشینی تعیین کرده و آن امام را به ساخت مسجد تکلیف کردند که مسجد غدیر ساخته شد.
وی ادامه داد: نخستین پایگاهی که خداوند به آن جایگاه ویژه داده، مسجد است و قابلیتی که در مسجد وجود دارد در سایر مکان های فرهنگی دیده نمی شود.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی گفت: مسجد سنگر مهمی در برابر دشمن است و به همین دلیل دشمنان اسلام از آتش زدن مسجدالاقصی شروع کردند و در جنگ 33 روزه لبنان و همچنین در جنگ 22 روزه غزه مساجد را مورد حمله قرار دادند.
وی افزود: مسجدی ها به عنوان عناصر فرهنگی باید مراقب رفتار و گفتار خود باشند و دیگران را تحقیر یا تخریب نکنند.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمدحسین علی مقدمانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید