آموزش ترفند نصب گجت روی ویندوز 10

آموزش ترفند نصب گجت روی ویندوز 10

گجت ها روی دسکتاپ ویندوز می توانند به گونه ای چشم نواز و همچنین کاربردی عمل نمایند. گجت ها به منزله دکوراسیون های کاربردی ویندوز شما هستند. آیا گجت‌های کاربردی در دسکتاپ سیستم عامل ویندوز را به یاد می‌آورید؟ این ابزارها ظاهر زیبایی به صفحه اصلی ویندوز بخشیده و سرعت پردازنده، ساعت محلی و ساعت دیگر نقاط دنیا را نمایش می‌دادند.

ماشین حساب، تقویم، گزارش سریع هواشناسی و دیگر موارد، از جمله کاربردهای این گجت‌ها به شمار می‌رفتند. اگر با وجود مهاجرت به آخرین نسخه ویندوز، هنوز دوست دارید تا از این ابزارهای کاربردی استفاده کنید، بهتر است تا گجت های ویندوز 10 را دانلود و نصب کنید.

این گجت‌ها برای اولین بار در ویندوز ویستا ظاهر شده و بعد از حضور مجدد در ویندوز 7، در ویندوز 8 و 8.1 به طور کامل ناپدید شدند. یکی از دلایلی که مایکروسافت را به حذف این ابزارها وادار کرد، آسیب‌پذیر شدن سیستم عامل در برابر حملات هکرها بود. اما اکنون که این راه نفوذ و باگ امنیتی رفع شده، دلیلی برای استفاده نکردن از گجت های ویندوز 10 وجود ندارد!

گفتنی است به لطف ادغام رابط کاربری مترو استایل (در ویندوز 8) و منوی استارت متداول در ویندوز از زمان‌های قدیم، اکنون شاهد افزایش کارایی دسکتاپ و دسترسی سریع به ابزارهای مختلف هستیم. با این وجود، استفاده از گجت های ویندوز 10 ضرری نخواهد داشت، چرا که ظاهر دسکتاپ را زیباتر کرده و مواردی همچون سرعت پردازنده و ساعت را بدون نیاز به نصب برنامه‌های جانبی، در صفحه اصلی نشان می‌دهند.

بر روی این لینک کلیک کرده و در صفحه جدید بعد از اسکرول به سمت پایین، گجت های ویندوز 10 را از لینک مربوطه دانلود کنید. خوشبختانه فایل نصبی با سیستم عامل‌های ویندوز 88، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 مطابقت داشته و بر روی تمامی آن‌ها نصب می‌شود. تنها کافی است تا فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج و سپس همانند نرم افزارهای عادی آن را نصب کنید.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کند، بعد از دانلود و نصب گجت های ویندوز 10 ، می‌توانید همانند زمان استفاده از ویندوز ویستا و یا ویندوز 7 ، بر روی دسکتاپ کلیک راست کرده و سپس گزینه Gadgetss را انتخاب کنید.

 

از این پس برای مدیریت و دانلود گجت های ویندوز 10 ، می‌توانید به کنترل پنل، قسمت Appearance and Personalization مراجعه کنید. همانطور که می‌بینید بعد از نصب، یک گزینه برای مدیریت گجت‌ها به این بخش افزوده شده است.

اگر از زمان استفاده از ویندوز 7 به خاطر داشته باشید، ابزارهای اضافه شده در اینجا نیز همان گجت‌های اورجینال مایکروسافت هستند که البته می‌توانید با مراجعه به به وب‌سایت مایکروسافت، گجت‌های بیشتری را برای ویندوز 10 دانلود و نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید