اتصال شبکه آب سد طالقان به شهرجدید هشتگرد تا پایان شهریورماهعلی مظفریان شامگاه یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه شبکه انتقال آب سد طالقان به شهر جدید هشتگرد حدود 25 ماه پیش به صورت آزمایشی بهره برداری شد، اظهار داشت: به علت یک مشکل فنی،این انتقال آب به تاخیر افتاد.
وی افزود: به طور قطع تا پایان شهریور ماه جاری ساکنان شهرجدید هشتگرد از نعمت آب آشامیدنی سد طالقان بهره مند می شوند ودراین خصوص جای نگرانی نیست.
مظفریان گفت: اگر این شبکه با وجود نقص فنی به شهر جدید هشتگرد متصل شود، به طور قطع با خساراتی همراه است و باید نخست این مشکل را برطرف کرد.
معاون طرح توسعه آب منطقه ای استان البرز بیان داشت: اکنون یک مخزن 10 هزار متر مکعبی آب در شهرجدید هشتگرد آماده آبگیری شده است که با رفع مشکل فنی ، شبکه آب سد طالقان به این مخزن متصل خواهد شد.
وی افزود: در مرحله نخست 50 لیتر در ثانیه آب از سد طالقان به مخزن 10 هزار مترمکعبی شهرجدید هشتگرد انتقال می یابد و در مرحله دودم این مقدار به 150 لیتر در ثانیه می رسد.
با انتقال آب سد طالقان به شهرجدید هشتگرد، 6 هزار خانوار تحت پوشش این شبکه قرار می گیرند.
ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ روز یکشنبه در نشست شورای مسکن استان البرز، خواستار تسریع در انتقال آب سد طالقان به شهرجدید هشتگرد شد.
شهر جدید هشتگرد اکنون حدود 60 هزار نفر جمعیت دارد که اسکان جمعیت در حدود 51 هزار واحد مسکن مهر ، جمعیت این شهر درآینده از مرز500 هزار نفر خواهد گذشت.
7410/ 6155خبرنگار: مژگان السادات سجادی** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید