اجرای تفاهم نامه های سرمایه گذاری در سمنان نیازمند توجه به زیرساخت های صنعتی استامیرخلیلی خواه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : در دولت یازدهم بیش از 90 تفاهم نامه سرمایه گذاری با فعالان اقتصادی در سمنان منعقد شد که این امر گامی مهم و اساسی برای کاهش نرخ بیکاری در استان است.
وی اظهارداشت : تاکنون بیش از 70 درصد از تفاهم نامه سرمایه گذاری 27 هزار میلیارد ریالی استانداری سمنان با فعالان اقتصادی که در 17 اسفند 94 منعقد شد در مرحله عملیاتی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: شناسایی ظرفیت های اقتصادی و صنعتی استان و رفع مشکلات بیکاری در طولانی مدت از اهداف اساسی برگزاری همایش های سرمایه گذاری در سمنان است.
خلیلی خواه با اشاره به برگزاری همایش سرمایه گذاری در سمنان با محوریت توسعه بخش صنعت و معدن در آبان ماه امسال ، گفت : تاکنون بیش از 50 فعال اقتصادی برای حضور در این همایش اعلام آمادگی کردند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان یادآور شد : بانک های عامل استان سال گذشته با ارایه تسهیلات بیش از 400 میلیارد تومانی برای کاهش نرخ بیکاری و بازگرداندان واحدهای تولیدی به چرخه تولید اقدامات بسیار ارزشمندی انجام دادند.
خلیلی خواه تصریح کرد : در دولت یازدهم ریل گذاری بسیار مطلوبی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور ایجاد شده است و دولت دوازدهم با اجرای منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی گام هایی استوار برای افزایش اشتغال در ایران اسلامی بر می دارد.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی [email protected] کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید