اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و ارتقاء دیپلماسی اقتصادی محور برنامه های کرباسیانبه گزارش ایرنا، سیدحسن حسینی شاهرودی درخصوص نشست مشترک امروز- یکشنبه- «مهدی کرباسیان» وزیر پیشنهادی اقتصاد، با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه امروز نمایندگان نظرات خود را درخصوص برنامه های وزیر پیشنهادی اقتصاد مطرح کردند و تاکید داشتند باید اقتصاد کشور با روند سریعتری به سوی توسعه گام بردارد.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تاکید نمایندگان کمیسیون اقتصادی بر لزوم توجه وزارت اقتصاد به موضوع اصلاح نظام بانکی بود و در این راستا از وزیر اقتصاد خواستند، که برنامه های خود را در این حوزه به صورت شفاف بیان کند.
حسینی شاهرودی تصریح کرد: یکسان سازی نرخ ارز و رسیدگی به مشکلات در بخش مالیات از دیگر محورهای مورد بررسی در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کرباسیان در این جلسه 7 راهبرد وزارت اقتصاد را براساس چالش ها و فرصت ها برای اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس تشریح کرد.
وی در ادامه بیان داشت: این راهبردها عبارتند از مردمی سازی اقتصاد و تقویت توان تولید ملی، تامین مالی پایدار دولت و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، شفاف سازی و سالم سازی اقتصادی، پیشبرد برون گرایی و بین المللی سازی اقتصاد کشور، مشارکت در رونق آفرینی و اشتغال زایی و همچنین در اصلاحات نهادی و ساختاری و گسترش عدالت اجتماعی است.
حسینی شاهرودی ادامه داد: در این نشست کرباسیان در تشریح برنامه های خود برای وزارت اقتصاد در 4 سال آینده اظهار کرد که تلاش می شود، وزارت اقتصاد شرایط توانمندسازی بخش خصوصی را به عنوان پیشران درون زایی اقتصاد ملی انجام دهد و همچنین فضای کسب و کار را تسهیل کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: برونگرایی هوشمندانه و تقویت روابط اقتصادی خارجی به صورت هدفمند، مشارکت در بهبود عدالت اجتماعی و ارتقاء بهره وری، ایجاد شفافیت همه جانبه در اقتصاد، تعریف و استقرار قواعد مالی انضباط بخش از دیگر برنامه های کرباسیان، برای تصدی در وزارت اقتصاد بود که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.
حسینی شاهرودی ادامه داد: کرباسیان همچنین تاکید داشت که باید وزارت اقتصاد در حفظ و تقویت ثبات پولی، مشارکت در اصلاح نظام تامین آتیه و صندوق های بازنشستگی، مشارکت در احیا و اصلاح نظام بانکی تلاش کند.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان همچنین روی موضوعاتی مانند اجرای صحیح سیاست های اقتصاد مقاومتی، تقویت دیپلماسی اقتصادی، جذب سرمایه گذاری خارجی، اشتغال زایی، اجرای برنامه ششم توسعه، خروج از رکود اقتصادی، تاکید داشتند و عنوان کردند باید وزیر اقتصاد در دولت دوازدهم این موضوعات را اجرایی کند.
به گزارش خانه ملت، لازم به ذکر است بر اساس برنامه مقرر شد در روزهای آتی نیز کرباسیان وزیر پیشنهادی اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مجددا حضور یابد تا برنامه های خود را به طور کامل تشریح کند.
سیام*3070*3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید