احداث چهار هزار واحد مسکونی بوسیله رژِیم صهیونیستی در بیت المقدسبه گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم به نقل از تارنمای روزنامه صهیونیستی«هارآرتص» ، این رژیم ساخت واحدهای جدید در این منطقه را به دلیل کمبود ساخت و ساز در بیت المقدس ضروری عنوان کرده است.
در ادامه این گزارش آمده است: جمعیت حمایت از طبیعت و گروه های محیط زیست به دلیل آسیب جدی این طرح به مناظر طبیعی و چشمه های موجود در منطقه با طرح احداث واحدهای جدید مخالفت کرده است.
براساس گزارش هاآرتص، برنامه احداث واحدهای جدید مساحت حدود 600 هکتار را دربرمی گیرد و قرار است که چهار هزار واحد مسکونی در این زمین ساخته شود.
مقام های صهیونیستی طی ماه های گذشته روند توسعه شهرک های صهیونیستی را در سرزمین های اشغالی افزایش دادند.
شورای امنیت سازمان ملل متحد سوم دی ماه 95 (23 دسامبر 2016) قطعنامه‌ای را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شد.
14 عضو شورای امنیت سازمان ملل از جمله چهار عضو دائم این شورا شامل چین، فرانسه، روسیه و انگلیس به این قطعنامه رای مثبت دادند و تنها آمریکا بود که به این قطعنامه رای ممتنع داد.
در این قطعنامه شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین «فاقد مشروعیت قانونی» توصیف شده است.
با وجود تصویب این قطعنامه در عالی ترین نهاد بین المللی که مسئول تامین امنیت ملل جهان معرفی می شود، مقام های رژیم صهیونیستی و در راس آنها «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم همواره اعلام کردند که به این قطعنامه پایبند نخواهند ماند.
شبس**9363*مترجم: محمد تدو××انتشاردهنده: عزیز موسویانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید