اختصاص 400 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های ورزش کارگریبه گزارش خبرنگار ایرنا ابراهیم صادقی فر غروب چهارشنبه در مراسم افتتاح نخستین جشنواره رفاهی، ورزشی، تفریحی و خانوادگی کارگران کشور در بندرانزلی اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه ویژه ای به توسعه زیر ساخت های ورزش کارگری دارد .
وی با اشاره به لزوم افزایش روحیه نشاط کارگران برای ارتقاء بازده تولید و کار به عنوان یکی از اهداف این وزارتخانه افزود: درحال حاضر 252 مجموعه ورزشی در سطح کشور درحال تکمیل است و بزودی در اختیار جامعه کارگری کشور قرار گیرد .
صادقی فر توسعه ورزش کارگری را سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: اگر مدیران مجموعه های کارگری به توسعه ورزش به عنوان سرمایه گذاری اعتقاد نداشته باشند، باید در حوزه های دیگر از جمله افزایش ناهنجاری ها و حتی اعتیاد، هزینه کرده و پاسخگو باشند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تقویت ظرفیت های سازمانی به عنوان یکی از راهبردهای اصلی در دستور کار وزارتخانه گفت: در جهت ارتقاء شاخص های ورزش کارگری و افزایش فضاهای ورزشی و همچنین غنی سازی مجموعه های ورزشی کارگری ، این مجموعه ها به بنگاه های اقتصادی وزارت تعاون واگذار می شوند تا متولی امر باشند.
وی با اشاره به کسب 64 مدال توسط کاروان اعزامی ورزش کارگری کشور به المپیک 2017 لتونی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، در جهت ایجاد تحرک در خانواده کارگران ، بهره وری نیروی کار و ارتقاء شاخص های امید به زندگی با توجه ویژه به امر ورزش، اهتمام دارد.
صادقی فر ایجاد برنامه های شاد برای خانواده های کارگری را مانعی برای جلوگیری از بروز ناهنجاری های اجتماعی در کارگران عنوان و تاکید کرد: از سوی وزارتخانه برنامه های متنوعی برای افزایش مهارت های زندگی و شاد بودن کارگران تدوین شده و سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این حوزه، جدیدتر و به روز شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا نخستین جشنواره رفاهی، ورزشی، تفریحی و خانوادگی کارگران کشور امروز (چهارشنبه) با حضور 400 نفر از کارگران به همراه خانواده های آنان، به میزبانی استان گیلان در استراحتگاه کارگران شهرستان بندرانزلی آغاز شده و به مدت سه روز ادامه دارد.
ترویج ورزش و افزایش روحیه نشاط بین کارگران با برگزاری برنامه های متنوع غیر حرفه ای ، از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام شده است.
شهرستان بندرانزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار: رضا اکبری ** انتشاردهنده: امیرحسین کبیری
7471/2007انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید