اختصاص 70میلیارد ریال به کمیته ملی المپیک برای مسابقات داخل سالن ترکمنستانبه گزارش ایرنا، کیومرث هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر،افزود: البته درخواست این کمیته 80 میلیارد ریال بود که در نهایت مبلغ 70 میلیارد ریال امروز به کمیته تخصیص یافت.
وی افزود: این تخصیص از محل ردیف بودجه متفرقه است که بخشی از این اعتبارات برای هزینه اعزام کاروان ورزشی ایران به بازی های داخل سالن آسیایی است.
رئیس کمیته ملی المپیک درباره کسب مدال ورزشکاران ایران در ترکمنستان پیش بینی کرد که این دوره کاروان کشورمان در بیشتر رشته ها مدال کسب کند.
ایران در رشته های فوتسال، تنیس روی میز، کینک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ و بیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند (آلیش)، بسکتبال سه به سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج در بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شرکت خواهد کرد .
این دوره از بازی های داخل سالن آسیا از 26 شهریور ماه تا 5 مهر ماه در عشق آباد ترکمنستان برگزار خواهد شد.
کاروان ایران در ١١گروه به ترکمنستان اعزام می شود که از این تعداد هفت گروه ورزشی هستند و این اعزام ها به صورت هوایی و زمینی انجام می شود. نخستین گروه ٢١شهریور ماه در رشته های فوتسال و جوجیستو به دهکده بازی ها اعزام می شوند. در این مسابقات که 69 کشور آسیایی حضور دارند، ٢١٤ ورزشکار ایرانی اعزام می شوند. بیشترین وزرشکاران اعزامی به عشق آباد کشتی گیران و کمترین آنان از رشته بولینگ و بیلیارد هستند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام [email protected] همراه شوید.
ورزشی**950**9129** 1701
خبرنگار: گلی سفیدزاده* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید