استاندار بوشهر: طرح امنیتی پارس جنوبی در مرحله بازنگری استبه گزارش ایرنا، مصطفی سالاری روز چهارشنبه در آیین معارفه فرماندهان انتظامی استان بوشهر افزود: با تدوین این طرح امنیتی در کنار اجرای پیوست های فرهنگی و سلامت در منطقه پارس جنوبی نیروی انتظامی نیز در ارتباط با آسیب های موجود با مشکلات کمتری روبرو می شود.
وی بیان کرد: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، نیروگاه اتمی بوشهر و پارس جنوبی 2 رویداد بزرگ صنعتی کشور در این استان هستند که این صنعتی شدن همواره آسیب های اجتماعی نیز به دنبال دارد.
سالاری افزود: در این ارتباط در پارس جنوبی به عنوان منطقه صنعتی باید با همکاری دستگاههای ذیربط برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم.
استاندار بوشهر تاکید کرد: این استان از اهمیت بالایی برخوردار است که این وضعیت نیز به دلیل میزبانی چند ماموریت مهم ملی در پارس جنوبی و نیروگاه اتمی است.
وی گفت: همه کارهای نیروی انتظامی در وضعیت استان موثر است و در این ارتباط همواره سعی در استفاده از دیدگاه های این نیرو داریم.
سالاری، در ارتباط با ساماندهی کالای ته لنجی(کالای همراه ملوان) نیز گفت: پس از 2 سال کار روی این مهم در شورای تامین استان و کار کارشناسی ریزبینانه مبتنی بر واقعیت موفق به تصویب ساماندهی آن در هیات دولت شدیم که این امر می تواند پیامدهای مثبتی برای بهبود وضعیت مرزنشینان استان بوشهر داشته باشد.
وی افزود: استان بوشهر استانی ساحلی و مرزی است و دریایی که در جوار آن واقع شده محدوده آن بیش از محدوده خشکی استان بوشهر است که اقتدار نظام جمهوری اسلامی در این پهنه نیلگون توسط نیروهای جان برکف مرزبانی و انتظامی به صورت بسیار مطلوبی تامین شده است.
سالاری تاکید کرد: استان بوشهر استانی امن و آرام است که همگان باید برای تقویت تعامل و همدلی موجود در آن تلاش کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: برنامه ریزی در عرصه امنیت باید فراتر از روز باشد زیرا کشور به تعریف طرح های 20 ساله امنیتی نیاز دارد.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران افزود: نیروی انتظامی نهادی مقدس، ارزشمند و خطیرترین مسئولیت ها را در نظام جمهوری اسلامی بر عهده دارد.
وی اضافه کرد: در جغرافیای ایران اسلامی امنیت و آرامش کنونی کشور به واسطه فداکاری های نیروی انتظامی است که با وجود دسیسه های مختلف علیه نظام این نیرو همواره در ایفای نقش خود موفق عمل کرده است.
صفایی بوشهری ادامه داد: آرامشی که اکنون در کشور حاکم شده در سایه رهنمون های رهبر انقلاب و تلاش شبانه روزی متولیان تامین امنیت در مجموعه نیروی انتظامی است.
وی گفت: این نیرو باعث پیشرفت کشور و زندگی شاداب و با نشاط الهی و دینی مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.
صفایی بوشهری ادامه داد: کار نیروی انتظامی در همه مراتب عبادت خدا محسوب می شود و این شغل از این حیث دارای جایگاهی ارزشمند است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در عرصه امنیت باید فوق روز باشیم زیرا در این عرصه بواسطه اهمیت بالا به روز بودن نیز عقب ماندگی است و باید فراتر از حال در عرصه امنیت برنامه ریزی داشته باشیم.
صفایی بوشهری تاکید کرد: در این ارتباط نیاز است طرح های 20 ساله امنیتی برای کشور تعریف شود.
وی گفت: در استان بوشهر نیز بدلیل جایگاه راهبردی، 936 کیلومتر مرزبی آبی و قرار گرفتن در جوار آبراهه بین المللی خلیج فارس نیازمند توجه ویژه ای برای تامین امنیت است و این آرامش مطلوب کنونی باید زمینه حفظ و حراست از آن بیش از پیش فراهم شود.
فرمانده نیروی انتظامی سابق استان بوشهر گفت: در پنج سال گذشته 19 تن انواع موادمخدر در استان بوشهر کشف و 551 باند قاچاق موادمخدر شناسایی و متلاشی شده است.
سردار حیدرعباس زاده افزود: در این ارتباط 560 خودرو توقیف و 15 هزار و 291 نفر قاچاقچی و خرده فروش موادمخدر دستگیر شدند.
وی گفت: همچنین در این مدت 15 پاسگاه، کلانتری و بخش انتظامی در سطح استان بوشهر ایجاد شده است.
عباس زاده بیان کرد: در مدت یاد شده 40 پاسگاه، کلانتری و بخش انتظامی فاقد دیوارکشی بود که در این زمینه نیز اقدام های ارزشمندی صورت پذیرفت.
وی گفت: در ارتباط با تجهیز واحدهای سراسر شهرستان ها نیز 800 دستگاه کولر خریداری و بین واحدها توزیع شد.
عباس زاده بیان کرد: تعامل شایسته با مردم از دیگر دستاوردهای پنج سال اخیر نیروی انتظامی در استان بوشهر است طوریکه در تمام هفته ها بطور منظم یک روز از وقت کاری خود را به ملاقات های مردمی و بررسی مشکلات آنها اختصاص دادیم.
سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه برای شرکت در آیین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر به این استان سفر و با تجلیل از فعالیت های پنج ساله سردار حیدر عباس زاده در مسئولیت فرماندهی انتظامی استان بوشهر، سردار خلیل واعظی را برای مدت سه سال به عنوان فرمانده انتظامی این استان معرفی کرد.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده: خدانظرخواجهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید