اعلام حمایت فدراسیون آب از وزیر پیشنهادی نیروبه گزارش یکشنبه ایرنا، در این نامه که به امضای «اسماعیل مسگرپور طوسی» رییس هیات مدیره فدراسیون صنعت آب ایران، رسیده، آمده است: مدیریت منابع آب و عرضه و تقاضای آن مهم ترین مساله امروز وطن ما است.
فدراسیون صنعت آب ایران در راستای وظیفه اساسی خود و با توجه به شناختی که از وضعیت آب کشور دارد، انتخاب مدیران متخصص با تجربه و پاکدست را یک ضرورت اولیه و اساسی در راستای حل این مساله مهم می‌داند.
اعضای فدراسیون صنعت آب اضافه کرده اند: اکنون که ریاست جمهوری اسلامی ایران با شناخت از مهم ترین مساله امروز کشور حبیب الله بیطرف، مدیری متخصص و با تجربه را به عنوان وزیر نیرو به مجلس معرفی کرده است، فدراسیون آب از نمایندگان محترم مردم انتظار دارد برنامه های ارائه شده توسط ایشان را بررسی و به سوابق مدیریتی و اعتقاد ایشان به توسعه پایدار و بهره‌گیری از تشکل های مردم نهاد توجه ویژه کنند.
«بیطرف دارای تحصیلات عالی بوده، دوره‌های تخصصی کم‌نظیر در زمینه مهندسی و مدیریت را گذرانده است و در بیش از 30 سال خدمت خود در پست‌های کلیدی و حساس کشور تجربیات بسیار گرانبهایی را کسب کرده و منشا خدمات بزرگی بوده است.
به ویژه کارنامه وی در هشت سال خدمت به عنوان وزیر نیرو در دولت اصلاحات بسیار افتخارآمیز و بیانگر شیوه مدیریت ایشان، جلب همکاری مدیران و کارکنان وزارت نیرو و اعتقاد وی به توسعه پایدار، مدیریت حوزه های آبریز، توسعه براساس توان اکولوژیکی مناطق، همکاری با بخش خصوصی و تشکل های مردمی و بهره برداران دارد».
اعضای فدراسیون صنعت آب اضافه کرده اند: برنامه ارایه شده ایشان برای وزارت نیرو در این دوره نشاندهنده شناخت وی از مهمترین مشکلات امروز کشور در زمینه توسعه پایدار، حفظ محیط زیست، رعایت حقوق شهروندی، بهره گیری موثر از اندیشه های تخصصی، تعامل با تشکل ها در تصمیم گیری های ملی و تلاش برای استفاده بهینه از تمامی ظرفی تها و منابع ملی است.
«اجرای این برنامه‌ها به حمایت همه جانبه شما نمایندگان محترم ملت ایران از ایشان و همچنین نظارت دقیق شما در زمان اجرای برنامه فوق نیاز دارد».
در پایان این نامه آمده است: فدراسیون آب ایران که متشکل از انجمن ها، سندیکاها و جوامع مختلف حرف های اعم از مهندسان مشاور، پیمانکاران و سازندگان تجهیزات در زمینه صنعت آب است، با اعتقاد به اصلاح نظام حکمرانی آب و ضرورت اتخاذ راهکارهای نرم افزاری از وی حمایت کرده و آمادگی خود را برای همکاری در اجرای این برنامه ها و رسیدن به اهداف تعیین شده با وزیر نیرو و نمایندگان مجلس و کمیسیون‌های مربوطه اعلام می‌کند.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
به گفته «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که نام وی به عنوان رییس دفتر رییس جمهوری در دولت دوازدهم مطرح شده، قرار است نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) در آینده اعلام و فعلا برای این وزارتخانه سرپرست تعیین شود.
بر اساس ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
حبیب الله بیطرف وزیر نیروی دولت اصلاحات نیز به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.
وی متولد سال 1335 در شهر یزد و دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشکده فنی دانشگاه تهران است.
بیطرف، فعالیت اجرایی خود را از سال 1358 با مشارکت در راه اندازی جهادسازندگی آغاز کرد و در سال های دفاع مقدس، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
بعد از پایان جنگ، در سال های 1365 تا 1368 استاندار یزد شد و از سال 1369 تا پایان سال 1373 به مدت پنج سال مسوولیت معاونت آموزشی وزارت نیرو را در دوران بیژن زنگنه به عهده گرفت.
بیطرف در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر نیرو فعالیت کرد اما در دولت های نهم و دهم مسوولیت اجرایی نداشت.
با پیروزی «حسن روحانی» در یازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری، بیطرف معاونتِ زنگنه را این بار در وزارت نفت بر عهده گرفت و به عنوان معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت منصوب شد.
حبیب الله بیطرف علاوه بر این مسوولیت ها، عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران و پژوهشگاه نیرو، اجرای طرح‌های کارون 3 و 4 و همچنین عضویت در هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران را در کارنامه خود دارد و اکنون در کنار معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران را نیز بر عهده دارد.
حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز هفته گذشته در نشستی با خبرنگاران به موضوع معرفی وزیر پیشنهادی نیرو اشاره کرد و در این ارتباط گفت: صنعت آب و برق در آستانه تغییر در مدیریت قرار دارد و به یقین این تغییر، «تبدیل به احسن» خواهد بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام* 9189 *1961* تنظیم: اسماعیل داودی** انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید