افتتاح 4 طرح کارآفرینی و یک نمایشگاه هنری در آستارابه گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار آستارا عصر شنبه در آئین افتتاح این طرح ها در شهرک صنعتی و مناطق دیگر این شهرستان در جمع خبرنگاران گفت: از طرح های اشتغالزا و کارآفرین استقبال می کنیم و امیدواریم با همیاری هرچه بیشتر صندوق کارآفرینی، شاهد پیشرفت و اشتغال بیشتر در آستارا باشیم.
یونس رنجکش افزود: اشتغال، بسیاری از مشکلات را رفع می کند و تلاش همه دستگاه ها برای رفع معضل بیکاری است.
وی استفاده از ظرفیت های فکری جوانان کارآفرین را در حوزه های مختلف لازم برشمرد و گفت: استفاده از این ظرفیت، مغفول مانده و مدیران می توانند از مشاوران جوان در پیشبرد امور و رفع دغدغه های اقتصادی و کارآفرینی استفاده کنند.
سرپرست صندوق کارآفرینی امید آستارا نیز در این آئین گفت: امروز 2 واحد تولیدی پوشاک مردانه و زنانه با اشتغالزایی برای 19 نفر در شهرستان آستارا به بهره برداری رسید و صندوق کارآفرینی امید برای راه اندازی آنها 2 میلیارد ریال تسهیلات داده است.
بابک نوری افزود: یک واحد صنعتی با ظرفیت اشتغال برای چهار نفر با عنوان طراحی و ساخت انواع اتصالات لوله از فلزات آهنی در شهرک صنعتی آستارا به بهره برداری رسید ;i صندوق کارآفرینی امید برای راه اندازی آن، یک میلیارد ریال تسهیلات داده است.
وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید در راستای راه اندازی مراکز علمی و آموزشی نیز تسهیلات ارائه می دهد، اضافه کرد: با ارائه تسهیلاتی بالغ بر 500 میلیون ریال، آموزشگاه علمی آزاد کنکور با 15 نفر اشتغالزایی در آستارا به بهره برداری رسید.
نوری خاطرنشان کرد: در پنج ماه امسال صندوق کارآفرینی امید آستارا با ارائه تسهیلاتی بالغ بر 9 میلیارد و 850 میلیون ریال برای 62 نفر در قالب مشاغل خانگی و کارفرمایی شغل ایجاد کرده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید