افزایش 10 بالگرد به ناوگان هوایی هلال احمر در دولت یازدهمبه گزارش ایرنا، سیدامیرمحسن ضیایی روز سه شنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی افزود: براساس برآورد کشور نیازمند 50 فروند بالگرد امدادی است تا در برخی از استانها و مناطق حادثه خیز، بالگردهای بیشتری استقرار یابد.
وی ادامه داد: بعد از برجام پیشنهادهای مناسبی در خصوص ساخت بالگرد در داخل داده شده که جمعیت هلال احمر در شرایط فعلی مشغول بررسی آنهاست.
ضیائی اظهار کرد: اقدامات بسیار مناسب و ارزشمندی در خصوص حوادث اخیر استان خراسان رضوی توسط دستگاهها و مجموعه های مختلف انجام شده است.
وی توجه به شهر مشهد و جلوگیری از بروز حوادث در آن را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: قطعا مجموعه ها و دستگاههای مختلف در کنار یکدیگر می توانند همکاری مثبتی را داشته باشند و لیکن باید زیرساختها در خراسان رضوی ارتقا یافته و آسیب پذیری استان در برابر بلایا و حوادث طبیعی کاهش یابد.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تغییرات اقلیمی یک موضوع طبیعی است اما در بسیاری از مواقع قابل پیش بینی است و می توان از بروز بسیاری از حوادث و خسارات آن جلوگیری کرد.
وی با تاکید بر لزوم ارتقای آمادگی در مناطق حادثه خیز، تصریح کرد: با برنامه ریزی مناسب می توان بسیاری از حوادث را کاهش داد اما در این موضوع باید مردم نیز آموزشهای هلال احمر را جدی بگیرند تا این آموزشها منجر به تغییر رفتار عمومی شود.
او گفت: در شان جمهوری اسلامی ایران نیست که با یک سیل تعدادی از هموطنان مان کشته، مفقود و یا دچار خسارت شوند، قطعا اگر زیرساختهای مناسب در نظر گرفته شود سیل نمی تواند خسارتهای این چنینی را به همراه داشته باشد.
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه میزان آسیب پذیری در نقاط سیل خیز زیاد است، تصریح کرد: اگر اقدامات دولت در خصوص دریاچه ارومیه نمی بود ممکن بود سیل آذربایجان نیز حوادث به مراتب بدتری را به همراه داشته باشد.
ضیایی ادامه داد: یکی از رویکردهای هلال احمر شناسایی و حمایت از شهرهای تاب آور در کشور است، بر همین اساس در هر استان یک شهر تاب آور شناسایی شده که با همکاری دستگاههای مختلف اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز حوادث در آن انجام می شود تا سطح آسیب پذیری آن کاهش یابد.
خبرنگاران: توحید آرش نیا، ناصر اسدزاده هروی **‌ انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
7498/3221/5132انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید