افزایش 100 درصدی شرکتها در نمایشگاه بورس و فرصتهای سرمایه گذاری مشهدبه گزارش ایرنا، مهرداد جهانتاب عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال قابل توجه شرکتها از این نمایشگاه افزود: در نخستین دوره این نمایشگاه شرکت کنندگان در 28 غرفه حضور یافتند که این تعداد در دوره دوم به 70 غرفه افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: برگزاری نخستین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و فرصتهای سرمایه گذاری در مشهد دستاوردهای بسیار داشت به طوری که از اهداف تعیین شده پیشتر رفتیم.
وی گفت: برقراری ارتباطات جدید بین نهادها و شرکت های سرمایه گذاری، معرفی بیشتر بانکها و ظرفیت های بورس به مردم، مکاتبه با 66 شرکت سرمایه گذاری خارجی، افتتاح 300 حساب جدید از سوی مردم در بانکها و فعالیت بیشتر کارگزاری های بورس استان از دستاوردهای این نمایشگاه در سال گذشته بود.
جهانتاب افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه تجمیع ارگان های مربوط به بازار سرمایه و منابع مالی است تا با ایجاد ارتباط منطقی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری به مردم بتوان در ارتقای این حوزه گام برداشت.
وی با اشاره به بازدید 18 هزار نفر از نخستین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و فرصتهای سرمایه گذاری مشهد در سال گذشته اظهار کرد: با توجه به همزمانی برگزاری دومین دوره از این نمایشگاه با نمایشگاه صنایع غذایی، پیش بینی می شود شمار بازدیدکنندگان از این نمایشگاه به بیش از 70 هزار نفر برسد.
وی گفت: در این نمایشگاه چند کارگاه آموزشی و یک همایش نیز برگزار می شود که استادان مطرح از سازمان بورس تهران در انها حضور می یابند.
جهانتاب با اشاره به وجود 70 کارگزاری بورس در خراسان رضوی افزود: از آنجا که سازمان بورس و اوراق بهادار در تهران مستقر بوده و شعبه ای در هیچیک از استانهای کشور ندارد، کارگزاری های استانی بورس نتوانسته اند به نحو مطلوب به مردم معرفی شوند.
وی ادامه داد: بورس در خراسان رضوی فقیر است و امکاناتی ندارد زیرا حمایتی از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نمی کند.
وی اظهار کرد: در این نمایشگاه تلاش شده است، کارگزاری های بورس به مردم معرفی شوند زیرا مطمئن ترین بازار برای جذب سرمایه های خرد هستند که از آنها غفلت شده است.
دومین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و فرصت های سرمایه گذاری از دوم تا ششم شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد دایر خواهد بود.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید