امام جمعه ایلام: دولت و رئیس جمهوری به دنبال اصلاح اقتصاد بیمار کشور هستندبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام با اظهار اینکه دولت دوازدهم و شخص رئیس جمهور به دنبال این هستند تا نظام اقتصادی بیمار را اصلاح کنند، تاکید کرد: برای تحقق این هدف همه باید دولت را کمک و همراهی کنند.
وی افزود: دولت دوازدهم حل مشکلات اقتصادی، ایجاد اشتغال، تولید و خروج از رکود را در اولویت های برنامه های خود قرار دهد.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: با شکل گیری کابینه دولت دوازدهم انتظار این است که طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب مسئله معیشت، اشتغال و تولید دغدغه مسئولان دولت دوازدهم قرار گیرد.
حجت الاسلام لطفی یادآور شد: دولت دوازدهم ابتدا باید نیاز‌های جامعه را رصد و ارزیابی کند و سپس رونق اقتصادی، عبور از رکود و مبارزه با فساد اقتصادی را برای دستیابی به تولید و اشتغال پایدار برنامه‌ ریزی کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خصوص فاصله طبقاتی موجود در جامعه گفت: اگر دولت بخواهد با مفاسد اقتصادی مقابله کند، باید رانت خواری در کشور کم شده و با آن مقابله جدی شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز صنعت دفاعی اشاره کرد و یادآور شد: امروز به برکت توان دانشمندان صنعت دفاعی کشور ایران امکان تولید موشک، تجهیزات نظامی و دفاعی را یافته و در تولید موشک های میان برد و بلند برد گام های بلندی برداشته است.
وی همچنین خواستار تسهیل امر ازدواج شد و بر توجه مسئولان و متولیان امور جوانان به امر ازدواج، به عنوان یکی از راه های کاهش هنجارها و فساد اجتماعی تاکید کرد.
امام جمعه ایلام با اشاره به مشکلاتی که در زمینه ازدواج جوانان در جامعه وجود دارد، اظهار کرد: 2 مشکل مهریه بالا و هزینه سنگین تهیه جهیزیه ازدواج جوانان را در جامعه ما با مشکل روبه رو کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی همچنین با گرامیداشت روز جهانی مسجد که در سال 1969 میلادی مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها به آتش کشیده شد، افزود: مساجد پایگاه مهم سیاسی و اجتماعی در کشور و محل تولید فکر، اندیشه برای جوانان است.
خبرنگار : فرهاد فرامرزی **انتشار :شهریار حیدری فر
6034/ 3032انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید