امام جمعه موقت تهران: نیروی انتظامی به عنوان خادم محبوب مردم هستندبه گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، آیت الله سید احمد خاتمی در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی استان یزد با اشاره به تاریخچه نیروهای تامین امنیت در جامعه اسلامی، افزود: تاریخچه چنین نیروهایی به زمان حکومت حضرت علی (ع) می رسد.
وی ادامه داد: آن حضرت در دوران حکومت خود نهادی را تاسیس کرد که در آن افراد پاک نقش ماموران نیروی انتظامی کنونی را در عرصه تامین نظم و امنیت به عهده داشتند، بنابراین نیروی انتظامی نهادی است که چنین پیشینه ای دارد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به استفاده حکومت طاغوت از نیروهای نظامی در سرکوب مردم یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی به نیروهای نظامی و انتظامی در ایران عزت بخشیده شد.
آیت الله خاتمی بیان کرد: وقتی که نیروهای مسلح رزمایشی را اجرا می کند یا به مناسبتی رژه می روند مردم ایران احساس غرور و افتخار می کنند.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه خدمت به امنیت، کار کلیدی و زیربنایی است و اقشار مختلف جامعه مدیون امنیت هستند، اظهار کرد: امروزه از پلیس به عنوان بازوان پرتوان امنیت کشور و از نیروی انتظامی با کمال احترام و عزت یاد می شود.
وی با اشاره به اینکه قرآن یکی از مولفه های جامعه نمونه را وجود امنیت، آرامش و رفاه مناسب بیان کرد، تصریح کرد: خداوند را شاکریم که نعمت امنیت به ما عطا کرد، اگر زیرساخت امنیت نباشد، هیچ توسعه ای شکل نخواهد گرفت.
وی با اشاره به وقوع حادثه تروریستی چندی قبل در مجلس شورای اسلامی و اقدامات خوب نیروهای نظامی و انتظامی عنوان کرد: با چنین نیروهای ارزشی مردم ایران حق دارند احساس امنیت و آرامش کنند، زیرا پلیس حافظ امنیت است و امنیت زیرساخت توسعه ، پس باید قدر این جایگاه را دانست.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: نیروی انتظامی خواهان عزت حکومت اسلامی است، این نیرو می خواهد پرچمی که مزین به نام الله است همیشه با افتخار در اهتزاز باشد.
خاتمی در سفر به یزد در یادواره شهید حججی در امام شهر نیز سخنرانی کرد.
7536*2047* دریافت کننده- کاظم سبحان زاده* انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید