اکثر فعالان حزب محافظه کار خواهان کناره گیری ‘ترزا می’ از قدرت هستندبه گزارش ایرنا، در این نظرسنجی 51 درصد شرکت کنندگان خواهان کناره گیری ‘ترزا می’ از قدرت تا پیش از برگزاری انتخابات سراسری سال 2022 شده و 9 درصد خواهان استعفای سریع وی شده اند.
پیش از این نشریه ساندی میرور در گزارشی جنجالی مدعی شد که «ترزا می» آگوست سال 2019 را برای کناره گیری از سمت نخست وزیری تعیین کرده است.
به نوشته این نشریه انگلیسی، ‘ترزا می’ پانزده نفر از اعضای حزبش را به محل اقامتش دعوت کرده و این خبر را به آنها داده است.
با این حال ‘ترزا می’ چهارشنبه گذشته ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد که برنامه ای برای کناره گیری از قدرت نداشته و به عکس، در نظر دارد تا در انتخابات سراسری سال 2022 انگلیس رقابت کند.
وی در گفت وگو با شبکه اسکای نیوز با بیان اینکه انگلیس طی سال های آینده با چالش های فراوانی مواجه خواهد بود افزود: بایستی در رابطه با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا توافق خوبی را حاصل کنیم که به نفع مردم و منافع کشور باشد.
وی اضافه کرد: بایستی اطمینان حاصل کنیم زمانی که از اتحادیه اروپا خارج می شویم، قادر هستیم تا با سایر کشورهای دنیا تجارت کنیم و مشکلات کشورمان را برطرف سازیم.
او در پاسخ به این سئوال که آیا در انتخابات سراسری سال 2022 رقابت خواهد کرد گفت: بله، برای طولانی مدت برنامه ریزی کرده ام.
به دنبال ناکامی حزب محافظه کار در انتخابات سراسری ماه ‘می’ گذشته، فشارها از سوی هم حزبی های ‘ترزا می’ برای کناره گیری از قدرت افزایش داشته است.
شماری از سیاستمداران محافظه کار اخیرا نامه ای را امضا کرده و از ‘می’ خواسته اند از سمتش کناره گیری کند؛ اما برای تعیین رهبر جدید محافظه کاران باید حداقل 48 امضا جمع شود.
شبک**اروپام ** هـ ن **1392**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید