ایران و ارمنستان برای همکاری های امدادی توافق کردندبه گزارش ایرنا، در مذاکرات روز سه شنبه خلیل راحتی قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور و داویت تونویان وزیر وضعیت های فوق العاده و اضطراری ارمنستان، همکاری دو کشور در زمینه انتقال تجربیات مرتبط با حوادث غیر مترقبه و شرایط اضطراری مورد توافق طرفین قرار گرفت.
در این دیدار در باره روابط جمعیت هلال احمر و مراکز شهرداری و دهیاری ها و طرف های ارمنستانی با موضوع انتقال تجارب جلوگیری از وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مزارع هم مذاکره شد.
برگزاری تمرین ها و استقرار اکیپ ها به صورت مشترک در ایام خاص و اضطراری و همچنین همکاری بیشتر در مانورهای سازمان های ذیربط از دیگر توافق های این نشست است و همچنین از مقام ارمنستانی برای سفر به ایران برای بررسی های بیشتر روابط در این حوزه دعوت شد.
قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور برای بازدید از نمایشگاه چهار روزه ایمنی وزارت وضعیت های فوق العاده و اضطراری ارمنستان در شهر ایروان که فردا پایان می یابد به این کشور سفر کرده است.
پس از سفر دی ماه سال گذشته حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به ایروان و مذاکره با سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان، مذاکرات اعضای هیات عالی همراه با همتایان و سپس رفت و آمد متقابل هیات های مختلف، برنامه ها و زمینه های فراوانی برای توسعه همکاری های دو کشور فراهم شده است.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید