بازدید ستاری وظریف از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک فناوری پردیسبه گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا؛ دکتر محمد جوادظریف و دکتر سورنا ستاری صبح امروز سه شنبه به همراه عباس عراقچی، و مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس از شرکت های دانش بنیان این پارک بازدید کرد.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با بیان این که تحولات شکل گرفته در حوزه علم و فناوری و همچنین شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر یکی از افتخارات کشور محسوب می شود، تصریح کرد: بحث دیپلماسی اقتصادی و اقتصاد دانش بنیان به طور حتم یکی از حوزه های مهم کاری وزارت امور خارجه در دولت دوازدهم خواهد بود.
ظریف با تاکید بر اینکه، امروز ابزارهای اقتدار دنیا دچار تغییر شده است، افزود: امروز نه تنها مزیت هایی همچون مساحت، توان نظامی و تولیدناخالص ملی اقتدار می آورد بلکه داشتن استقلال و حتی یک گفتمان در دنیا عامل اقتدار است.
وی با بیان اینکه، امروزه ابزارهای رسانه ای برای انتقال پیام در دنیا دچار تغییر شده و دیگر نیازی به امپراطوری های رسانه ای نبست، افزود:یک فرد حتی بدون کامپیونر و تنها با یک موبایل می توانید با یک پیام ۱۴۰ حرفی در توئیتر یک موج ایجاد کند.
وزیر امور خارجه، با تاکید بر اینکه امروز فضای مجازی در حال تبدیل شدن به یک دنیای واقعی است، به تاثیر عکس منتشره از مرگ یک کودک سوری در سواحل اروپا اشاره کرد و گفت: انتشار گسترده این عکس در شبکه های مجازی توانست یک روند جهانی ایجاد کند.
وی با تاکید بر اینکه، توان کشورمان در بحث زیرساخت های اقتصاد دانش بنیان نسبت به سایر حوزه ها بسیار بالاست، گفت: زیرساخت های ما در این بخش ظریف دانش و تولیدات دانشگاههای ماست که قبلا از سوی کشورهای غربی جذب و تبدیل به ثروت شده است.
ظریف اظهار کرد:هر چقدر ما بتوانیم درحوزه دانش بنیان در خدمت دانشمندان جوان باشیم، توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور را بهتر رقم خواهیم زد.
وزیر امور خارجه در ادامه با بیان اینکه، به تازگی یک معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه شکل گرفته است که البته هنوز ساختارهای آن تعریف نشده است‌، یکی از اهداف اصلی تشکیل این معاونت را کمک به رونق صادرات محصولات ساخت داخلی بخصوص محصولات دانش بنیان دانست.
وی در عین حال، اظهارکرد: معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه به طور حتم برای انجام بهتر ماموریت خود نیازمند راهنمایی فعالان حوزه دانش بنیان به منظور چگونگی دریافت خدمات مالی و بازاریابی است.
دکتر ظریف همچنین از برترین های پارک فناوری پردیس در پانزدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس تقدیر کرد.
اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس هرسال با هدف ارائه گزارش یک ساله عملکرد پارک، آگاهی از آخرین اقدامات و دستاوردهای شرکت‌های عضو، رونمایی از دستاوردهای برجسته فناورانه، انتخاب برترین شرکت‌های عضو پارک و سازمان و اشخاص حقوقی همکار در زمینه‌های مختلف با حضور مدیران ارشد شرکت‌ها و نمایندگان برخی از سازمان‌های دولتی و صنعتی مرتبط با فعالیت‌های پارک برگزار می‌شود.
*** 1836**1440
خبرنگار: یوسف درویشی* انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید