با این راهکار های طبیعی خونه ای خوشبو داشته باشید

یکی از معیارهای خونه ی خوب علاوه بر داشتن دکوراسیون مناسب، هوای مطبوع و خوش عطر هست. معمولا برای از بین بردن بوهای بد و نامطبوع از خوشبو کننده های بازاری که ترکیب شیمیایی دارن استفاده می کنیم، بدون اینکه از مضراتی که برای سلامتیمون دارن با خبر باشیم. اونها معمولا دارای ترکیبات شیمیایی و سمی هستند که به مرور زمان روی بدن تاثیر سوء میذارن. در ادامه چندتا ایده ی خوب رو براتون مینویسم تا به شکل کاملا طبیعی فضای خونه رو معطر کنین.

از گل و گیاه در فضای داخلی استفاده کنید

گیاهان بهترین تصفیه کننده ی طبیعی هوا هستن. با خریدن چند گلدون گل و گذاشتن اون در اتاقها خیلی راحت بدون استفاده از مواد شیمیایی سمی، هوای خونه رو خوشبو کنید. معمولا فضای بسته ی زندگی ما با استفاده از سموم شیمیایی برای دفع حشرات، آلودگیای زیادی داره و کاملا طبیعی نیست، گیاهان علاوه بر اینکه این سموم مضر و بوها رو جذب میکنن بلکه اکسیژن تازه رو هم در فضا پمپاژ میکنن و هم اینکه یک ایده ی خیلی زیبا برای داشتن دکوراسیون قشنگ تر هستند.

 

خونه ای خوشبو با استفاده از گل و گیاه

روغن های ضروری معطر بجای اسپری های خوشبو کننده

شما میتونید بجای اسپری های خوشبو کننده شیمیایی از روغن های معطر طبیعی استفاده کنید. چند قطره از روغن رو در هوا اسپری کنید تا خیلی سریع عطر خوش در فضای اطرافتون پخش بشه. در هر فصل از روغن خاص اون فصل استفاده کنید، مثلا از روغن نعنا برای فصل زمستون و روغن بهار نارنج در فصل بهار استفاده کنین. سعی کنید چند قطره از روغن های معطر مثل لیمو رو به مواد شوینده اضافه کنید تا لباسهایی خوش بو بپوشید و ظروف معطر داشته باشید.

 

رایحه ای دلپذیر با روغن گل رز

برای خوشبو شدن خونه روی حباب لامپ عصاره ی وانیل بمالید

شاید اینکار از نظر شما خطرناک باشه اما نگران نباشید چون درست عمل میکنه. از یک لامپ داغ بغیر از نور و گرما استفاده های دیگه ای هم میشه داشت. اگه مقداری از عصاره ی بدون الکل وانیل رو روی حباب لامپ بمالید، وقتیکه لامپ شروع به گرم شدن میکنه وانیل رو هم گرم میکنه و باعث میشه عطرش در فضا پخش بشه.

 

ند قطره عصاره وانیل روی لامپ سرد بریزید

جوش شیرین رو دست کم نگیرید

جوش شیرین یا همان بی کربنات سدیم دارای کاربردهای فوق العاده ایه که یکی از اونها برطرف کردن بوی بد فضای اتاق هست. مقداری از جوش شیرین رو در فضای اتاق، یخچال یا سطل زباله قرار بدین تا بوهای بد و ناخوشایند رو جذب کنه همچنین با استفاده از جوش شیرین داخل دستگاه بخور میتونید بوی بد اتاق رو به سرعت از بین ببرین.

 

جوش شیرین ضد بو

شمع غیرسمی و تمیز بسوزانید

شمع ها چندکاره هستند. علاوه بر ایجاد بوی خوش، حس آرامش، راحتی و نمای زیبایی در فضا به همراه دارند. در تهیه شمع دقت کنید تا شمعی غیر سمی که از موم زنبور عسل یا مومهای گیاهی مثل موم نارگیل و سویا ساخته شدند، استفاده کنید. مومهای بازاری معمولا با پارافین های سمی ساخته شدن که برای سلامتی مضر هستند.

 

با چندبرگ موم زنبورعسل ونخ پنبه ای شمع طبیعی بسازید

دیدگاهتان را بنویسید