برنامه ریزی وجذب نیروهای خلاق برای ایجادشهربین المللی فناوری اطلاعاتبه گزارش ایرنا، امیر حسین دوایی روز دوشنبه در جلسه بررسی طرح های حوزه ICT در منطقه ویژه اقتصادی پیام، افزود: به دلیل همین نزدیکی فناوری اطلاعات با مراکز علمی، امروزه بزرگ‌ترین شرکت‌های بزرگ در حوزه ICT رابطه نزدیکی با مراکز دانشگاهی برقرار کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه های متعددی برای ایجاد شهر بین المللی فناوری اطلاعات در حال اجرا دارد که در فاز نخست در یک محدوده کوچک تر در منطقه ویژه اقتصادی پیام با همکاری مشاوران بین المللی با رویکرد میان مدت در حال طراحی است.
دوایی با اشاره به برنامه ریزی های گسترده برای جلب شرکت های فعال در زمینه فناوری اطلاعات، اظهار داشت: این یک مزیت بومی برای این منطقه ایجاد خواهد کرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه ضمن اعلام موافقت با راه اندازی شهرک آی سی تی در منطقه ویژه اقتصادی پیام، افزود: منطقه ویژه اقتصاد یپام به لحاظ نزدیکی به پایتخت و نزدیکی به مراکز علمی و تحقیقاتی می تواند بستر مناسبی برای ایجاد این شهرک باش .
معاون وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات ضمن مثبت ارزیابی کردن ایجاد شهرک بین المللی ICT پیام با همکاری مشاوران سنگاپوری، خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه مشاوران سنگاپوری در راه اندازی بیش از 10 پارک علم و فناوری در کشورهای مختلف، دسترسی به شبکه ای از شرکت های بزرگ و فعال در حوزهICT این شرکت مشاوره ای می تواند رونق و تحولی شگرف را در منطقه ویژه اقتصادی پیام ایجاد کند.
دوایی ادامه داد: برخورداری از تفکر و نگرش بین المللی در تولید محصول و شناخت مشتریان بین المللی دسترسی به خطوط تولید، منابع و نیروی انسانی از دیگر مزایای مشاوران سنگاپوری است.
7414/1535خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید