تاثیر منفی نبود حامی مالی بر روحیه کونگ فو کاران استان زنجانعلی حدادیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی خانواده ها و بالا بودن میزان شهریه، تعداد بیمه شدگان این رشته ورزشی زنجان روند نزولی به خود گرفته است و در واقع علاقه مندان به ورزش کونگ فو، تمایل چندانی برای فعالیت در این رشته نشان نمی دهند.
وی افزود: رشد، شکوفایی و پویایی هرچه بهتر و بیشتر این رشته ورزشی سخت و سنگین در زنجان، مستلزم حرکت ها و حمایت های مادی و معنوی همه جانبه است.
حدادیان اظهار کرد: زنجان در این رشته ورزشی از استان های عنوان دار و صاحب نام بوده و در رقابت های کشوری ثابت کرده که حریف قدری برای ورزشکاران سایر استان ها است.
وی یادآورشد: به رغم پایین بودن اعتبارات تخصیص یافته، این هیات توانسته است برنامه های تدوین شده از جمله برگزاری مسابقات، مراسم ها، کلاس ها و استاژها، اردوها و اعزام ها را عملی کند.
رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان زنجان گفت: به دلیل شرایط اقتصادی حاکم و مطلوب نبودن توان اقتصادی شرکت ها، هیات ها باید برای درآمدزایی تلاش کنند و هیات کونگ فو نیز از این قاعده مستثنی نیست.
حدادیان به آمار ورزشکاران این رشته ورزشی زنجان اشاره کرد و افزود: در 6ماهه نخست امسال تعداد ورزشکاران بیمه شده این استان به بیش از 700 نفر رسید و پیش بینی می شود این رقم تا پایان سالجاری به یک هزار نفر برسد.
وی یادآور شد: پارسال تعداد ورزشکاران تحت پوشش و بیمه شده این رشته ورزشی زنجان بیش از یک هزار و 400 نفر بود و این کاهش نشان می دهد که استقبال از این رشته ورزشی به دلیل شرایط اقتصادی خانواده ها، پایین آمده است.
6084/6085
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید