ترفندهای ساده برای خانم های کوتاه قد

گاهی اوقات خطای دید می تونه خیلی کمک کننده باشه، در اصول و قواعد مد از این مسئله زیاد استفاده می شه. افراد کوتاه قد و ریز نقش اصولا دوست دارند بلندتر به نظر بیان، به همین دلیل اولین پیشنهادی که کارشناسان مد می کنند استفاده از ترفندهای بخصوصه که در اینجا به هفت مورد اون اشاره شده.

 

ترفندهای ساده برای خانم های ریز اندام

شلوارهای دمپا گشاد بپوشید

اگر چه شما فکر می کنید شلوارهای دمپا گشاد جزو ترندهای دهه 70 است اما این مدل های قدیمی شلوار جین دوباره جای خود رو در دنیای مد بدست آوردند و این مدل برای بلندتر نشون دادن پاها خیلی خیلی کاربرد داره. خانم های قد کوتاه باید شلوارهای دمپا گشادی رو انتخاب کنند که از زانو گشاد می شند، پوشیدن اون ها همراه با کفش های پاشنه بلند تاثیر بیشتری داره.

 

شلوار دمپاگشاد

اگر لباس های ماکسی می پوشید، مدل های چاک دار رو انتخاب کنید

لباس های ماکسی خانم های قد کوتاه رو حجیم تر نشون میده به خصوص اگه آستین های بلند داشته باشه. لباسی با چاک یکطرفه حس شلختگی و حجم دار بودنی که اینگونه لباس ها ایجاد می کنه رو خنثی خواهد کرد، تعادل و تناسب رو به افراد قد کوتاه می ده. به سادگی جمع کردن آستین ها هم می تونه تفاوت زیادی ایجاد کنه.

 

لباس های ماکسی چاک دار

دامن هایی رو انتخاب کنید که تا روی زانو یا بالاتر از اون هست

دامن های ماکسی و میدی می تونند ترفندهای مناسبی برای خانم های ریز اندام باشند، هر چند اگه اصولی استفاده نشند شما رو کوتاه تر نشون می دند. می تونید با انتخاب دامن هایی که قسمت بیشتری از پا رو نشون میده، این مشکل رو حل کنید و برای کشیده تر نشون دادن پاها از دامن های کوتاهی استفاده کنید که موج دار هستند، (دامن های کوتاه پلیسه دار و کمر بلند بهترین نوع هستند.)

 

دامن کوتاه

اگر دامن هایی تا زیر زانو می پوشید از کفش های لژدار استفاده نکنید

به عنوان یک قاعده کلی، اصولا خانم های قد کوتاه نباید از کفش های زمخت و سنگین استفاده کنند چونکه نگاه ها رو به سمت خودشون جلب می کنند و باعث می شند قد اون ها بیشتر به چشم بیاد. کفش های پاشنه بلند بند دار (بند های نازک و ظریف) گزینه مناسبی ست. البته کفش های جلو بسته هم برای این مدل لباس ها مناسب نیستند.

 

کفش پاشنه

خانوم های کوتاه قد از شلوارهای گشاد دوری کنند

اگر که شما ریز جثه و دارای اندام گلابی شکل هستید شلوارهای گشاد برای شما مناسب نیست، باعث کوتاه تر نشون دادن شما می شه. سعی کنید شلوار سایز مناسب خودتون رو پیدا کنید. شلوارهای راسته و چسپان (مخروطی شکل) بهترین گزینه برای شماست.

 

شلوار گشاد

نیم بوت ها رو به جای بوت های ساق بلند انتخاب کنید

بیاید قبول کنیم که هر چیزی که مچ پا به بالا رو بپوشونه باعث می شه قدتون رو از اونی که هست کوتاه تر نشون بده. توصیه می شه که همراه با دامن های بالای زانو از نیم بوت استفاده کنید و البته در شرایط خیلی ویژه می تونید بوت های ساق بلند تا بالای زانو رو بپوشید.

 

نیم بوت

بلیزرهای کوتاه بپوشبد

بلیزر یا کت های زنانه که بلندی اون تا بالا یا روی ران باشه برای ریز جثه های بسیار مناسبه، پس اگر قد کوتاهی دارید کت های بلند نپوشید بخاطر اینکه شما کوتاه تر جلوه می ده تا جایی که امکانش هست کوتاه ترین کت ها رو انتخاب کنید.

 

بلیزر

Save

دیدگاهتان را بنویسید