ترکان با وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان دیدار کردبه گزارش ایرنا از پایگاه خبری مناطق آزاد، دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که دیروز (سه شنبه) به ایروان سفر کرده است، امروز علاوه بر دیدار با وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان، در نشستی با محوریت معرفی مناطق آزاد ارمنستان در وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری این کشور شرکت کرد.
دیدار و گفتگو با «ای مانوکیان» وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان از دیگر برنامه های امروز دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ایروان است.
انتظار می رود در سفر ترکان، تفاهم نامه همکاری های تجاری بین مقام های اقتصادی دو کشور ایران و ارمنستان به ویژه در حوزه مناطق آزاد به امضا برسد.
ترکان را در این سفر «محسن عرب باغی» مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و هیاتی از مدیران این سازمان همراهی می کنند.
ترکان دیروز (سه شنبه) در صدر هیاتی از مدیران ارشد منطقه آزاد ارس وارد فرودگاه شهر ایروان شد و مورد استقبال رسمی معاونان وزارت اقتصاد و انرژی ارمنستان و سید کاظم سجادی سفیر ایران قرار گرفت.
بر اساس برنامه پیش بینی شده، ترکان و هیات همراه در این سفر ضمن دیدار با مقام های بلندپایه اقتصادی ارمنستان، مذاکراتی را برای توسعه همکاری ها بین منطقه آزاد تجاری ارس ایران و مغری ارمنستان خواهندداشت.
بازدید از برخی پروژه های اقتصادی، بررسی موانع و مشکلات تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور، افزایش سطح مبادلات و استفاده از ظرفیت های همکاری در مناطق آزاد تجاری، انتقال تجارب ایران در حوزه مدیریت و سرمایه گذاری مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی به طرف ارمنستانی نیز از دیگر زمینه های مذاکرات هیات ایرانی در ایروان است.
همچنین انتظار می رود، تفاهم نامه همکاری های تجاری بین مقام های اقتصادی دو کشور بویژه در حوزه مناطق آزاد امضا شود.
پس از سفر دی ماه سال گذشته رئیس جمهوری ایران به ایروان و مذاکره با سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان، مذاکرات اعضای هیات عالی همراه با همتایان و رفت و آمد متقابل هیات های مختلف، برنامه ها و زمینه های فراوانی برای توسعه همکاری های دو کشور فراهم شده است.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران همسایه است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام **1070** 1561**خبرنگار: فریبا بابائی **انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید