تسهیلات یارانه ای اشتغال به روستاییان گلستان پرداخت می شودبه گزارش دریافتی روز یکشنبه ایرنا ، علی نصیبی اظهار کرد: اولویت در پرداخت این تسهیلات اجرای طرح های بوم گردی و طبیعت گردی، صنایع تبدیلی تکمیلی کشاورزی، پرورش ماهیان خاویاری ، ایجاد گلخانه ها و تولید صنایع روستایی است.
وی بیان کرد: با توافق انجام شده میان استانداری گلستان، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی؛ بخشی از سود بانکی این تسهیلات توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی پرداخت خواهد شد.
مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان افزود: همچنین به طرح های پرورش ماهیان خاویاری در مناطق روستایی گلستان وام با سود 8 درصد تعلق گرفته که با توافق انجام شده ، پرداخت 5 درصد سود این تسهیلات برعهده بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خواهد بود.
نصیبی ادامه داد: به طرح های مرتبط با صنایع تبدیلی تکمیلی تسهیلات سرمایه در گردش با بازپرداخت یک ساله تعلق گرفته که نرخ سود آن در مناطق روستایی محروم 12 درصد و در مناطق روستایی برخوردار 16 درصد است.
وی گفت: در این طرح تسهیلات به پروژه هایی مانند پرورش دام و صنایع آلوده کننده محیط زیست تعلق نمی گیرد و اولویت با اجرای طرح های سازگار با طبیعت ، محیط زیست و دارای زمینه برای ایجاد اشتغال بیشتر است.
به گفته وی؛ افراد واجد شرایط برای بهره مندی از این تسهیلات باید مجوزهای لازم را اخذ کرده و ضمن داشتن آورده کافی، تضمین ها و وثیقه های لازم، از طریق ادارات شهرستانی و فرمانداری ها نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.
استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت دارد که در 30 شهر و 1075 روستا ساکن هستند، حدود 48 درصد جمعیت استان در روستاها زندگی می کنند.
3091 /1648
تنظیم: میثم محسنی ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید