تشییع پیکر مطهر شهید گمنام در کرمانشاهبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ مراسم تشییع و تدفین پیکر این شهید در پادگان امام حسن مجتبی (ع) واقع در کیلومتر پنج جاده کرمانشاه به بیستون برگزار شد.
این شهید والامقام 21 ساله بود و در عملیات بدر، سال 1363 در شرق دجله کشور عراق به مقام شهادت نائل آمد.
مداحی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت، ادای احترام نظامی به پیکر این شهید گمنام و اقامه نماز میت از جمله برنامه هایی بود که پیش از مراسم خاکسپاری انجام شد.
سرتیپ پاسدار محمدنظرعظیمی فرمانده قرارگاه عملیاتی نجف اشرف، جعفر همتی مشاور عالی استاندار کرمانشاه، حجت الاسلام عسگری مدیرکل بنیادشهید استان، سرهنگ علی مراد محمدی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و جمعی دیگر از مسئولان در این مراسم حضور داشتند.

** پیکر 2 شهید گمنام دیگر روز سه شنبه در میانراهان صحنه تشییع می شود
مسئول روابط عمومی اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: پیکر 2 شهید گمنام دیگر دوران دفاع مقدس نیز فردا (سه شنبه) در شهر میانراهان از توابع شهرستان صحنه تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.
مهدی بداغی افزود: یکی از این شهدا 17 ساله بوده که سال 1363 در عملیات بدر واقع در شرق دجله عراق به شهادت رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: شهید گمنام دیگر نیز با 22 سال سن، در عملیات کربلای 4 که سال 65 در جزیره سهیل جنوب کشور اجرا شد، به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
مسئول روابط عمومی اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه یادآوری کرد: همچنین در روزهای آتی یک شهید گمنام 21 ساله دیگر که وی نیز در عملیات بدر واقع در شرق دجله سال 63 به شهادت رسیده در کرمانشاه به خاک سپرده می شود.
بداغی در پایان گفت: پادگان شهید رجایی واقع در سراب نیلوفر کرمانشاه محل تشییع و خاکسپاری این شهید والامقام در نظر گرفته شده که متعاقبا زمان برگزاری این مراسم اعلام می شود.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت از دوران دفاع مقدس تاکنون بیش از 10 هزار شهید را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام به آدرس [email protected] منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید