تظاهرات ضد آمریکایی در مقابل سفارت این کشور در مکزیکبه گزارش رادیو فرانس انتر، شماری از افراد معترض به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای لغو برنامه «اقدام دیرهنگام برای کودکان مهاجر» موسوم به «داکا» DACA، در مقابل سفارت آمریکا در شهر مکزیکو سیتی تظاهرات کردند.
تعدادی از تظاهرکنندگان در مقابل ساختمان سفارت آمریکا در مکزیک، افرادی بودند که خود از این کشور اخراج شده اند، اما فرزندان و خویشاوندانشان در داخل در آمریکا تحت حمایت «داکا» قرار دارند.
برنامه داکا حدود 800 هزار مهاجر بدون مدرک را که در دوران کودکی به آمریکا آورده شده اند، از خطر اخراج از این کشور مصون می دارد.
وزارت امنیت داخلی آمریکا از روز گذشته (سه شنبه) رسیدگی به تقاضاهای جدید مرتبط با این برنامه را متوقف کرده و رسما برنامه ای که سیاست دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود، لغو کرده است.
به گزارش ایرنا، داکا در سال 2012 به دستور باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا پیاده و اجرا شد‎.
اوباما دیروز (سه شنبه)در صفحه فیس بوک خود قانونی و اخلاقی بودن دستور رییس جمهوری آمریکا را زیر سوال برد و نوشت: بروشنی می گویم که اقدامی که امروز انجام شد از لحاظ قانونی ضرورتی ‏نداشت. این تصمیم سیاسی است و یک سوال اخلاقی به وجود آورده است. هر گونه نگرانی و یا شکایتی که آمریکایی ها در مورد مهاجرت به ‏طور کلی داشته باشند، ما نباید اجازه دهیم آینده این گروه از جوانان معصوم را تهدید کنیم.
اروپام**9041**1908
مترجم: منوچهر جعفری ** ناشر : افشار دارابیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید