تقویت دانش و ارتقای خدمات فنی‌ومهندسی، راهگشای توسعه نظام مهندسی ساختمان

دبیر کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری گفت: رشد و اعتلای نظام مهندسی ساختمان و بالا بردن کیفیت خدمات مهندسی با برگزاری کنفرانسها و گردهمای تخصصی و تبادل اطلاعات فراهم می شود.

به گزارش ایسنا، رامین کرمی، دبیر کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری در نشستی خبری با اشاره به اینکه رشد و اعتلای نظام مهندسی ساختمان، تقویت و توسعه فرهنگ و ارزشهای اسلامی معماری و شهرسازی و بالا بردن کیفیت خدمات مهندسی است اظهار کرد: بنابراین ارتقای دانش فنی صاحبان حرفه و صنوف ساختمان در راستای طرحهای توسعه و آبادانی با برگزاری کنفرانس ها و گردهمایی های تخصصی و تبادل اطلاعات در داخل کشور و سطح بین الملل حاصل می شود.

وی تصریح کرد: بنابراین جهت دستیابی به اهداف فوق کاهش مصرف انرژی، تکنولوژیهای نوین، مصالح ساختمانی استاندارد در راستای منویات مقام معظم رهبری رقم خورد.

دبیر کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری، برگزاری بیش از ۵۰ جلسه طی ۱۰ ماه گذشته، همکاری بیش از ۲۰ شرکت تولیدی صنعتی پیشرو در صنعت تاسیسات، مشارکت بیش از ۳۰ وزارتخانه و سازمان از بخش دولتی و خصوصی، عقد تفاهم نامه های معتبر با ISI، SILivca و چند ژورنال و فدارسیون و اتاق بازرگانی، برگزاری بیش از ۲۰ کارگاه آموزشی و تخصصی و انتقال تجربه از صنعتگران و صاحبان تکنولوژی، ارائه بیش از ۳۰ مقاله از ۱۵۰ مقاله اصلی و برگزاری ۵۰ نشست تخصصی با دیگاه زیرساخت شهری، قوانین و مقررات ملی و توجه به موضوعات آینده پژوهی، بهینه سازی مصرف انرژی و بازچرخانی و مدیریت مصرف آب و سایر تکنولوژِهای مدرن را از جمله محورهای برگزار شده در کنفرانس برشمرد.

سازمان نظام مهندسی استان تهران نخستین کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری را با هدف افزایش بهره وری ساختمان و کاهش مصرف انرژی را در روزهای سوم و چهارم مرداد ماه در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌کند.

عابدی ترکی، دبیر اجرایی نخستین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری نیز در نشست خبری امروز گفت: ما در کشور بیش از ۴۰۰ نفر عضو داریم که در سازمان نظام مهندسی کل کشور در ۷ رشته تخصص عمران، تاسیسات برق، نقشه برداری و ترافیک و شهرسازی به ارائه خدمات می پردازند.

وی تصریح کرد: یکی از رشته های مهم ساختمان بحث تاسیسات ساختمان است که این صنعت با آرامش و ایمنی و بهره وری آنرا در جهت ارایه خدمات بهتر انجام می دهد.

ترکی ادامه داد: اهمیت صنعت تاسیسات در واقع با پیچیده شدن ساختمان روز به روز مشخص می شود که از جمله آن سیستم آب و فاضلاب و سیستم تهویه و سیستم هوشمند و آسانسور است. در همین راستا سازمان نظام مهندسی استان تهران این کنفرانس را به مدت دو روز (۳، ۴) مرداد ماه برگزار می کند.

ترکی تاکید کرد: هماهنگی لازم با کمیته شورای سیاست گذاری، کمیته اجرایی. علمی و صنعت انجام شده است. همچنین طراحی و راه اندازی سایت کنفرانس انجام شده به طوری که بیش از ۷۰۰ نفر از مهندسین این بخش ثبت نام کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: در کنار این کنفرانس نمایشگاه توانمندیها که نقش راهبری بازار را دارند برگزار خواهد شد همچنین کارگروه تخصصی برای ارتقای پایه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید