تنها 58 مورد از مجموع سازه های دریایی در هرمزگان مجوز دارندبه گزارش ایرنا، الله مرداد عفیفی پور عصر روز سه شنبه در کارگروه ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان بیان داشت: از مجموع سازه های بدون مجوز، پرونده 17 مورد به مراجع قانونی ارسال شده و باقی نیز در دست پیگیری است.
وی خاطرنشان کرد: مسئولیت اراضی ساحلی تا 2 کیلومتر از مد دریا را اداره بنادر و دریانوردی بر عهده‌ دارد و در خود دریا نیز هر نوع ساخت‌ و ساز با مجوز این سازمان صورت می گیرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاکید بر این که هرگونه ساخت و ساز در سواحل باید براساس مجوزهای قانونی انجام شود، گفت: خواستار آن هستیم که هیچ دستگاهی به‌ جز بنادر و دریانوردی مجوزی را در این حوزه صادر نکند.
عفیفی پور اضافه کرد: برخی طرح ها از جمله پلاژ بانوان واقع در ساحل سورو بندرعباس هیچ گونه مجوزی نداشته اند، اما برای آن قرار منع تعقیب صادر شده که نسبت به این قرار اعتراض کرده ایم.
عفیفی پور تاکید کرد: حق اجرا و برداشت در خط ساحلی در مرحله اول باید مورد موافقت اداره بنادر و دریانوردی قرار گرفته و شرایط خاص خود را طی کند و پس از بهره‌ برداری نظارت بر آن نیز بر عهده این سازمان است و اگر سازه‌ ای مجوز ساخت از این سازمان را اخذ نکرده باشد، قابلیت نظارت بر آن توسط سازمان بنادر وجود ندارد.
مجموع سواحل در هفت استان ساحلی کشور پنج هزار و 800 کیلومتر است که از این میزان دو هزار و 238 کیلومتر یعنی بیش از 38 درصد سواحل کشور در هرمزگان قرار دارد.
7198/7408
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید