تکمیل طرح مسکن مهر آستارا نیازمند 150 میلیارد ریال اعتبار استبه گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا، یونس رنجکش در بازدید از طرح مسکن مهر این شهرستان افزود: جلسه شورای مسکن استان گیلان با هدف بررسی مشکلات مسکن مهر آستارا در استانداری گیلان تشکیل و مقرر شد برای تکمیل واحدها و تحویل آنها، اقدامات لازم انجام شود و هیات تصفیه ظرف یک ماه آینده، فهرست 900 متقاضی واجد شرایط را به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان ارائه کند.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه سوء استفاده های کلانی در طرح مسکن مهر آستارا شده ، اضافه کرد: با توجه به اقدامات انجام گرفته در مشخص شدن آنها، باوجود تشکیل پرونده های قضایی و پیگیری دستگاه های نظارتی، تکمیل واحدها در دستور کار قرار گرفت.
فرماندار آستارا اظهار کرد: اگرچه مشکلات طرح مسکن مهر این شهرستان، مربوط به دوره های گذشته است ولی تلاش خواهیم کرد برطرف شود و بخش مهمی از مشکلات، پیگیری قضایی را می طلبد و افرادی که حقشان ضایع شده ، باید از طریق مراجع قضایی به آن برسند.
رنجکش یادآور شد: حل مشکل مسکن مهر آستارا در اولویت کار این شهرستان است و در این رابطه جلسه شورای مسکن با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در آستارا برگزار شده است.
کلنگ احداث طرح مسکن مهر آستارا با 900 واحد مسکونی در سال 87 به زمین زده شد و تاکنون فقط 100 واحد از بخش کارگری آن تکمیل و به مالکان واگذار شده است.

** تیم رباتیک آستارا مقام دوم مسابقات کشوری را کسب کرد
رئیس اداره ورزش و جوانان بندر آستارا گفت: تیم رباتیک این شهرستان در بخش ساخت ربات های خلاق هفتمین دوره مسابقات رباتیک کشور، مقام دوم را کسب کرد.
وحید خاصی پور به خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات به مدت سه روز با شرکت 700 نفر در قالب 245 تیم نونهالان و نوجوانان در هفت رشته ربات فوتبالیست، میزبان، آتش نشان، حل ماز، رالی، ربات خلاق و نوریاب در مشهد برگزار شد.
وی اظهار کرد: در بخش ساخت ربات های خلاق، تیم کرمانشاه اول و تیم مشهد سوم شد و در تیم آستارا سوگل مشکات به عنوان سرپرست و سماء انصاری، نوشاد خوش ریحان، محمد امین خاک پور و امیررضا پورکاظمی به عنوان اعضای تیم حضور داشتند.
وی یادآور شد: رباتیک در زندگی بشر ریشه دوانیده و کار در شرایط سخت محیط، کارایی و سرعت بالا، دقت بیشتر، خستگی ناپذیری و کاهش استفاده از نیروی انسانی از دلایل گرایش به آن است.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و سه هزار و 500 ورزشکار ساماندهی شده در غرب استان گیلان قرار دارد و در بهمن ماه سال گذشته مسابقات ملی رباتیک کاپ آزاد در این شهرستان برگزار شد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124 /2007انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید