جهانگیری: هدف نمایشگاه فناوری ربع رشیدی ایجاد تعامل بین سرمایه گذاران و فناوران استبه گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی، علی جهانگیری در جلسه سیاست گذاری این نمایشگاه، با اشاره به تعریف 16 منطقه تخصصی در این نمایشگاه، افزود: توانمندی های فناورانه آذربایجان شرقی و کشور در این مناطق تخصصی برای ایجاد ارتباط با سرمایه گذاران و صنعتگران ارائه می شود.
وی اظهار کرد: هر یک از منطقه (زون) های تخصصی این نمایشگاه به مثابه یک نمایشگاه اختصاصی است و باید در این زون ها صاحبان فناوران و سرمایه گذاران در کنار هم به تعامل و همکاری مشترک دست یابند.
جهانگیری خواستار حضور جدی دانشگاه های استان در این رویداد فناورانه شد و گفت: انتظار داریم دانشگاه ها به صورت جدی در این مهم ورود کرده و نقش برجسته ای در ساماندهی و مدیریت فنی زون های تخصصی و ارزیابی طرح های فناورانه داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه هدف از این نمایشگاه تاکید بر تجاری سازی است، گفت: در این نمایشگاه به دنبال اقتصاد و کسب و کار هستیم؛ از این رو باید تلاش کنیم تا تبریز را به عنوان قطب فناوری در کشور به همگان معرفی کنیم.
جهانگیری از حضور شتاب دهنده ها در این نمایشگاه خبر داد و گفت: حضور شتاب دهنده ها بدون شک خواهد توانست بخشی از نیازهای فناوران را رفع کند؛ از سوی دیگر این شتاب دهنده ها با توان و اکوسیستم تبریز بیشتر آشنا خواهند شد و خواهند توانست در خصوص نحوه همکاری با فناوران به صورت رودرو صحبت کنند.
وی با اشاره به برگزاری چندین رویداد بزرگ فناورانه در آذربایجان شرقی در طول برگزاری پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی(RINOTEX 2017)، گفت: برنامه های متنوع از جمله دومین نمایشگاه فروش محصولات دانش بنیان، IDEA BOARD مهندسی پزشکی، جشنواره بهترین طرح قابلیت اعتماد، جشنواره بهترین R&D بخش صنعت کشور، جشنواره بهترین طرح مرزبانی هوشمند، استارتاپ ویکند الکترونیک خودرو، استارتاپ ویکند اینترنت اشیا ، همایش تخصصی بحران منابع آب با محوریت بازچرخانی پساب و تصفیه فاضلاب و فناوری های الکترونیک ( توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری) در هفته فناوری در تبریز برگزار خواهد شد.
به گزارش ایرنا، پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی((RINOTEX، 20 تا 24 آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.rinotex.ir مراجعه کنند.
تنظیم: مرتضایی**انتشار: عزیزی
3038/518انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید