حضور 19 دوومیدانی کار روس در مسابقات جهانی بدون هیچ نشان ملیت

با تصمیم IAAF برای محروم نگه داشتن فدراسیون دوومیدانی روسیه تنها 19 دوومیدانی کار روس به صورت مستقل در بازی‌های قهرمانی جهان لندن حضور خواهند داشت.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از یورو اسپورت، دیروز (سه‌شنبه) فدراسیون جهانی دوومیدانی اعلام کرد  که محرومیت دوومیدانی روسیه پا بر جا خواهد بود و این کشور نمی‌تواند نمایندگانی در مسابقات قهرمانی جهان امسال در لندن داشته باشد.

پیش از این دوومیدانی کاران روس زیادی درخواست حضور مستقل در این مسابقات داشتند  که تنها 19 ورزشکار مجوز این کار را دریافت کرده‌اند. دو سال است که فدراسیون دوومیدانی روسیه به دلیل دوپینگ سیستماتیک در ورزش روسیه محروم است.

19 دوومیدانی کار روس که به صورت مستقل در بازی‌های لندن حضور خواهند داشت نباید هیچ سمبل، رنگ، لاک ناخن یا سربندی که نشان دهنده ملیت‌شان باشد به همراه  داشته باشند.

مسئولان ورزش روسیه با حضور مستقل ورزشکارانشان در بازی‌های قهرمانی جهان موافقت کردند. وزیر ورزش روسیه در این باره می‌گوید: همه می دانند که این ورزشکاران نماینده چه کشوری هستند. برای آنها سخت است که به این شکل مسابقه دهند، زیرا آنها میهن پرست هستند.

روسیه قصد دارد مسابقات داخلی دوومیدانی در کشور برگزار کند.

روز گذشته مسئولان IAAF اعلام کردند که روسیه هنوز باید کارهای خاصی را انجام دهد تا بتواند محرومیت را از پیش رو بردارد. البته IAAF معتقد است که روس‌ها تمام تلاش خود را برای این کار انجام می‌دهند.