حمایت سندیکای شرکت های تولیدکننده برق از وزیر پیشنهادی نیروبه گزارش شنبه ایرنا، در این نامه که «محمد علی وحدتی» رییس هیات مدیره سندیکا آن را امضا کرده، آمده است: همانگونه که مستحضرند سندیکای تولید کنندگان برق متشکل از 42 تولید کننده عمده برق در کشور و با در اختیار داشتن 49 نیروگاه بزرگ در دست بهره‌برداری یا ساخت، بیشترین سهم را در تولید برق و تامین این نیاز اساسی توسعه و همچنین مردم ایران بر عهده دارد.
در این نامه آمده است: اکنون، شرکت های تولیدکننده عضو این سندیکا حدود 60 درصد برق کشور را تولید و عرضه می‌کنند و به همین قیاس، با همه تنگناها و مشکلات موجود صنعت برق آشنایی داشته و روزانه آنها را لمس می‌کنند.
سندیکای تولیدکنندگان برق اضافه کرد: از جمله باورها و سیاست های محوری سندیکای تولیدکنندگان برق این بوده و هست که حل و فصل مشکلات و کمبودها فقط در سایه تعامل سازنده، همکاری و درک متقابل وزارت نیرو به عنوان نهاد حاکمیتی و بخش خصوصی به عنوان مسوول تصدی فعالیت ها امکانپذیر است. با وجود چنین باور و اعتقادی در اعضای سندیکا، در چهار سال گذشته به دلیل نگرش های حاکم بر وزارت نیرو که گاهی با سیاست های کلی دولت نیز معارض جلوه می‌کند، چنین همکاری و هم‌افزایی بین وزارت نیرو و بخش خصوصی محقق نشد و از این بابت، انتقادهای فراوانی از سوی بخش خصوصی متوجه وزارت نیرو شد.
«اینک که حبیب‌الله بیطرف از سوی رییس جمهوری به عنوان نامزد وزارت نیرو به مجلس معرفی شده‌ و برنامه خود را نیز منتشر کرده‌ است، سندیکای تولیدکنندگان برق بر خود لازم می‌بیند در مسیر تحقق برنامه پیشنهادی وی، همکاری لازم را مبذول کند و آقای بیطرف را که به موضوع های آب و برق آشنایی و اشراف دارند در مسیر تحقق اهداف خود یاری کند».
در این نامه آمده است: این سندیکا بر این باور است که هم برق و هم آب در کشور از وضعیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر اقدام های جدی برای جلب مشارکت مردم و بخش خصوصی در زمینه های مختلف مربوط به آب و برق صورت نپذیرد و وزارت نیرو کماکان به تصدی گری و رقابت با بخش خصوصی ادامه دهد، آینده مناسبی را نمی‌توان برای این 2بخش حیاتی تصور کرد.
در پایان این نامه تاکید شده است: رای موثر و قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به آقای بیطرف می‌تواند اراده جمعی برای حل مشکلات آب و برق را در وزارت نیرو و بخش خصوصی مرتبط با وزارت نیرو دلگرم و تقویت کند.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری سه شنبه گذشته نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) نیز بزودی اعلام می شود.
طبق ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
حبیب الله بیطرف وزیر نیروی دولت اصلاحات نیز به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.
وی متولد سال 1335 در شهر یزد و دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشکده فنی دانشگاه تهران است.
بیطرف، فعالیت اجرایی خود را از سال 1358 با مشارکت در راه اندازی جهادسازندگی آغاز کرد و در سال های دفاع مقدس، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
بعد از پایان جنگ، در سال های 1365 تا 1368 استاندار یزد شد و از سال 1369 تا پایان سال 1373 به مدت پنج سال مسوولیت معاونت آموزشی وزارت نیرو را در دوران بیژن زنگنه به عهده گرفت.
بیطرف در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر نیرو فعالیت کرد اما در دولت های نهم و دهم مسوولیت اجرایی نداشت.
با پیروزی «حسن روحانی» در یازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری، بیطرف معاونتِ زنگنه را این بار در وزارت نفت بر عهده گرفت و به عنوان معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت منصوب شد.
حبیب الله بیطرف علاوه بر این مسوولیت ها، عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران و پژوهشگاه نیرو، اجرای طرح‌های کارون 3 و 4 و همچنین عضویت در هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران را در کارنامه خود دارد و اکنون در کنار معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران را نیز بر عهده دارد.
حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز هفته گذشته در نشستی با خبرنگاران به موضوع معرفی وزیر پیشنهادی نیرو اشاره کرد و در این ارتباط گفت: صنعت آب و برق در آستانه تغییر در مدیریت قرار دارد و به یقین این تغییر، «تبدیل به احسن» خواهد بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام* 9189 *1961* خبرنگار: اسماعیل داودی* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
دیدگاهتان را بنویسید