حمایت شبکه نمایندگی های سازمان مدیریت صنعتی از گزینه پیشنهادی وزارت صنعتبه گزارش یکشنبه ایرنا، در این بیانیه که نسخه ای از آن برای این خبرگزاری ارسال شده، آمده است: تحلیل شبکه نمایندگی های سازمان مدیریت صنعتی از وزیران معرفی شده نشان می دهد رییس جمهوری در دولت دوازدهم راهبرد خود را توسعه اشتغال و رونق اقتصادی کشور مبتنی بر محورهای چهارگانه آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت قرار داده است.
به طور طبیعی این مهم با هم افزایی مجموعه های صنعتی، تجاری و اقتصادی کشور و نیز جذب سرمایه گذاری خارجی میسر می شود و جناب آقای روحانی می داند که چهار سال آینده، جزو پرکارترین دوره های وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.
از این روست که می بینیم ایشان جناب شریعتمداری را که چهره مناسب این دوران برای این سمت می باشد، انتخاب کرده است.
وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت علاوه بر برخورداری از حسن خلق و مردمداری، فردی کاردان، آشنا با صنعت در همه ابعاد آن و دارای سوابق بسیار در انقلاب، خدمت به نظام و مردم و از رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده معزز شهدا بوده و همواره در کنار صنعتگران و اهالی کسب و کار از پشتیبانان سیاست های حمایت از تولید و بخش خصوصی است.
شبکه نمایندگی های سازمان مدیریت صنعتی که رسالت آن کمک به سازمان و بنگاه های اقتصادی کشور برای بهبود بهره وری و نوآوری در کسب و کار است، با بررسی برنامه هایی که وی به عنوان برنامه کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه کرده، به نتایج زیر دست یافته است:
1- برنامه ای که به عنوان برنامه کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه شده، بارقه امید را در دل بسیاری از صنعتگران، تولیدکنندگان، بازرگانان، کارآفرینان و سایر فعالان این حوزه برانگیخته است.
2- این برنامه با اشراف جامع و تسلط کامل بر ارکان متنوع این وزارتخانه، مدون شده است.
3- برنامه به خوبی قادر خواهد بود بر مشکلات جاری فایق آید.
4- این برنامه با ایجاد یک وفاق و انسجام، در سطوح مختلف وزارتخانه، سیاست های دولت دوازدهم را برای توسعه اقتصادی کشور تحقق می بخشد.
5- حسن سابقه و تجارب ارزشمند وی، نویدبخش روزهایی خوب برای وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
در پایان، شبکه نمایندگی های سازمان مدیریت صنعتی در امسال که از سوی رهبری معظم انقلاب به «سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» نامگذاری شده است، بر ضرورت اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به عنوان راه نجات از مشکلات اقتصادی و حمایت از تولید داخلی و تکیه بر توان داخلی و مشارکت گسترده فعالان تولیدی و اقتصادی کشور تاکید می کند.
این مجموعه با توجه به شرایط حساس کنونی و در راستای فرمایش های رهبری مبنی بر کمک همه جانبه به دولت دوازدهم، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست دارد با حمایت گسترده و رای قاطع خود به شریعتمداری که جزو افراد شاخص جریان اعتدال و عقلانیت در دولت یازدهم نیز بود، برگ زرین دیگری را در کارنامه مجلس دهم به یادگار بگذارند .
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
به گفته «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که نام وی به عنوان رییس دفتر رییس جمهوری در دولت دوازدهم مطرح شده، قرار است نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) در آینده اعلام و فعلا برای این وزارتخانه سرپرست تعیین شود.
طبق ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
محمد شریعتمداری که به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شده است، در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر بازرگانی به ترتیب 199 رای و 215 رای اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را گرفت.
وی در دولت یازدهم معاون اجرایی رییس جمهوری، جانشین رییس‌جمهوری در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی بوده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام*3065 *1961* تنظیم: محمد ملک دار* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید