دستگاه های اجرایی شرایط را برای سرمایه گذاران تسهیل کنندسید محمود نوابی روز دوشنبه در مراسم افتتاح آغاز عملیات تجهیز و برداشت ماده معدنی طلا دار برای انجام تست کاربردی هیرد نهبندان افزود: اینکه برخی سرمایه گذاران از مسئولان دولتی تقاضای کمک دارند باید گفت همین که مسئولان در مقابل سرمایه گذار سنگ اندازی و سخت گیری نکنند خود کمک بزرگی به سرمایه گذار است.
وی گفت: سرمایه گذاری در مناطقی مانند خراسان جنوبی به ویژه معدن طلای هیرد شهرستان نهبندان کار بزرگی است دستگاه های اجرایی استان باید همراه و همدل سرمایه گذاران باشند.
وی با تاکید بر فرهنگ سازی سرمایه گذاری، بیان کرد: با بهره برداری از معدن طلای هیرد نهبندان آینده درخشانی در انتظار خراسان جنوبی و شهرستان نهبندان است.
به گزارش ایرنا نوابی در ارتباط با معدن طلای هیرد نهبندان اظهار کرد: عملیات اکتشاف، تجاری سازی و احداث کارخانه معدن طلای هیرد سال گذشته با دستور وزیر وقت به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی واگذار شد.
وی عنوان کرد: دولت مایل نیست در مکان هایی که بخش خصوصی می تواند سرمایه گذاری کند ورود پیدا کند ولی در نقاط محروم و کم برخوردار، سازمان های توسعه ای موظف به سرمایه گذاری هستند.
وی یادآور شد: ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی مسئولیت معدن طلای هیرد نهبندان را پذیرفت، با توجه به فرآیند پروژه آینده طلای هیرد نهبندان امیدوار کننده است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکنندگان افزود: اجرای عملیات کارخانه معدن طلا خود نقطه قوتی برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در این منطقه است، در غالب آن تمامی زیرساخت های مورد نیاز نیز تامین خواهد شد.
نوابی گفت: سرمایه گذاری در این مکان علاوه بر ایجاد اشتغال سبب ماندگاری جمعیت نیز خواهد شد.
وی بیان کرد: در هر مقطعی که بخش خصوصی سهام خریداری کرده و شریک شود شرکت تهیه و تولید مواد معدنی نیز اعلام آمادگی می کند.
عملیات استخراج و بهره برداری معدن طلای هیرد نهبندان با ظرفیت تولید سالانه 10 هزار تن مواد معدنی امروز آغاز شد.
گواهی کشف این معدن طلا شهریور ماه 95 صادر و با سرمایه گذاری 52 میلیارد ریال امروز عملیات استخراج و بهره برداری از آن آغاز شد.
در شهرستان نهبندان 67 پروانه اکتشاف معدن با سرمایه گذاری 121 میلیارد و 717 میلیون ریال، 16 گواهی کشف با 9 میلیون و 647 تن ذخیره قطعی و 53 میلیارد و 270 میلیون ریال صادر شده است.
همچنین 102 پروانه بهره برداری معدن با 73 میلیون و 732 هزار تن ذخیره قطعی و یک میلیون و 135 هزار تن ذخیره اسمی با سرمایه گذاری 538 میلیارد و 891 میلیون ریال و هزار و 69 اشتغال از دیگر فعالیت های معدنی شهرستان نهبندان است.
افتتاح کارخانه پودر میکرونیزه شرکت پودر کیمیای زنوک، شرکت در مراسم تقدیر از حامیان حقوق مصرف کننده، بازدید از کارخانه کویر تایر و مصاحبه با اصحاب رسانه از دیگر برنامه های سفر یک روزه سید محمود نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در استان است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: [email protected]
7557*6054* خبرنگار- رقیه محمدی* انتشاردهنده- مریم پنجابی*انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید