دولت انگلیس از صاحبان کسب وکار خواست از راهبرد برگزیت حمایت کنندبه گزارش ایرنا، اسکای نیوز عنوان کرد به نامه‌ای دست‌یافته که از سوی دولت انگلیس در میان اعضاء بازار بورس فوتسی-100 لندن و سایر غول‌های تجاری این کشور توزیع‌شده و در آن از تعهد دولت به خروج تدریجی از اتحادیه اروپا تقدیر شده است.
این شبکه خبری افزود: در این نامه همچنین نسبت به آینده اقتصادی انگلیس در دوره پسا برگزیت ابراز اطمینان شده و گفته است که لایحه لغو بزرگ، زمینه حیات انگلیس برای دوران پسا برگزیت را فراهم می‌آورد.
اسکای نیوز به انتشار فرازهایی از این نامه پرداخت که در آن آمده است: هرچند برخی از ما در جریان همه‌پرسی برگزیت سال گذشته به خروج و یا ماندن در اتحادیه اروپا رأی دادیم اما 15 ماه پس‌ازاین رویداد، پذیرفته‌ایم که برگزیت محقق خواهد شد.
این نامه می‌افزاید: ما بر این باور هستیم که اکنون زمان مناسبی است که صاحبان کسب‌وکار از طریق همکاری با دولت و پارلمان، تلاش کنند تا برگزیت به موفقیت دست یابد و آینده روشنی را برای کشور تضمین کنیم.
اسکای نیوز گفت: هویت توزیع‌ کننده این نامه و اینکه آیا ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس نیز از چنین اقدامی باخبر است یا خیر، مشخص نیست؛ اما منابع تجاری می‌گویند که هم‌زمان با توزیع این نامه، تقاضا برای امضاء آن تا پایان هفته مطرح‌شده است.
به گفته این شبکه خبری، برخی از اعضاء بازار بورس فوتسی-100 لندن نسبت به امضاء این نامه ابراز تردید کرده و گفته‌اند که حاضر به انجام چنین اقدامی نخواهند بود.
سومین دور مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در حالی به پایان رسید که به گفته میشل بارنیه، مذاکره‌کننده ارشد برگزیت از سوی کمیسیون اروپا، پیشرفتی حاصل نشده است.
هرچند لندن تمایل دارد تا به‌صورت هم‌زمان مساله خروج از اتحادیه اروپا و آینده همکاری‌های تجاری را بررسی کند، اما اتحادیه اروپا تأکید دارد که به‌هیچ‌وجه تا پیش از خروج کامل انگلیس از این اتحادیه، حاضر به گفت‌وگو دراین‌باره نخواهد بود.
چندی پیش نشریه ساندی تلگراف در گزارشی از آمادگی لندن برای پرداخت 40 میلیارد یورو برای تسویه‌حساب هزینه خروج این کشور از اتحادیه اروپا خبر دادند تا موافقت اروپایی‌ها را برای آغاز مذاکرات تجاری کسب کنند؛ درحالی‌که اروپایی‌ها در این رابطه از خود واکنشی نشان ندادند، سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس مجبور شد تا گزارش‌های منتشرشده در این رابطه را ‘گمانه‌زنی و غیرواقعی’ بخواند.
اکثر مردم انگلیس در همه‌پرسی سال گذشته (2016) به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رأی دادند و طرف ها تا مارس 2019 (اسفند 1397) فرصت خواهند داشت تا بر سر جزییات روابط آینده خود پیش از خروج رسمی لندن از اتحادیه اروپا، به توافق دست یابند.
اروپام ** هـ ن *شبس *1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید