دیده بان حقوق بشر: پلیس مصر شکنجه زندانیان سیاسی را متوقف کندبه گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، این اتهام در گزارش 44 صفحه این سازمان بین المللی مستقر در نیویورک منتشر شده است.
دیده بان حقوق بشر در ادامه تاکید کرد: افسران و نیروهای پلیس و بخش امنیت ملی مصر در دوران عبدالفتاح السیسی زندانیان سیاسی را شکنجه می کنند که این مساله می تواند تا جنایت ضد انسانی پیش رود.
این سازمان در ادامه دادستان مصر را متهم کرد، این نهاد قضایی توجهی به شکایت زندانیان به بدرفتاری عوامل امنیتی با آنها نمی کند.
این سازمان حقوق بشری از وزارت کشور السیسی خواسته است تا مانع از بازداشت هرگونه زندانی در اماکنی غیر از مراکز پلیس و زندان های رسمی شود.
این نهاد حقوق بشری در گزارش خود از سازمان ملل متحد خواسته است تا ضمن انجام تحقیقات از نیروهای امنیتی مصر درخصوص شکنجه زندانیان، مسئولان دولتی را نیز مورد تفحص قرار دهد.
دولت مصر معمولا این اتهامات را در بیانیه های صادرشده رد می کند و مدعی است که بخش زندان های این کشور با همه زندانیان براساس قوانین حقوق بشری رفتار می کند.
از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری پیشین مصر و وابسته به اخوان المسلمین در سال 2013 مقام های این کشور رهبران این گروه و اعضای آن را به تحریک خشونت و تروریسم متهم کرده و آنان را گروهی تروریستی نامیده اند.
تاکنون بارها دادگاه های عمومی و نظامی این کشور برای اعضای گروه اخوان المسلمین احکام اعدام و حبس های طولانی مدت صادر کرده اند که بسیاری از این پرونده ها هنوز در جریان می باشد و احکام قطعی برای آنها صادر نشده است.
شبس**9363**مترجم: محمد تدو××انتشاردهنده: عزیز موسویانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید