دیدگاه های دکتر روحانی درمورد طرح تحول نظام سلامت و اقتصاد مقاومتی منتشر شدبه گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، «نظام سلامت در افق توسعه» (مجموعه دیدگاه های دکتر حسن روحانی درباره طرح تحول نظام سلامت) است که کار گردآوری و تدوین آن را مریم خباز خلخالی‏زاده انجام داده است.
مطالب این کتاب دربرگیرنده گزیده ای از سخنان ریاست جمهوری در طول دولت یازدهم در زمینه بهداشت، درمان و طرح تحول نظام سلامت است.
در بخشی از این کتاب آمده است: دولت یازدهم از ابتدای تشکیل با مرور تجارب قبلی و با اتکا به مطالعات و تجارب بین المللی و با نگاهی جامع و هدفمند، برنامه تحول نظام سلامت را با هدف ارتقای سطح سلامت و کسب رضایتمندی مردم و با تأکید بر کاهش هزینه‏های سلامت بر دوش مردم بنا نهاد که اجرای این طرح را می‏توان نقطة عطفی در تاریخ ارائه خدمات سلامت در ایران دانست؛ طرحی مغفول‏مانده که در دوران دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت و با حمایت‏های مؤثر رییس جمهور و اعضای دولت تدبیر و امید اجرایی شد؛ چنان‏که امروز، سلامت به یکی از اولویت‏های اساسی کشور تبدیل شده است.
کتاب حاضر مجموعه ای است از نظرها، دیدگاه‌ها، طرح‌ها، اقدامات و نتایج عملی که دولت تدبیر و امید در زمینۀ نظام سلامت وجهه همت خود قرار داده و در کلام رئیس جمهور تبلور یافته است.
این مجموعه، گذشته از اینکه فصل مهمی از سیر تاریخی تحولات نظام سلامت را معرفی می‏کند، می‌تواند برای پژوهشگران عرصه سلامت منبعی موثق باشد.
در انتهای این اثر، سیاست‌های کلی «سلامت» و خلاصه‏ای از طرح تحول نظام سلامت نیز برای آشنایی بیشتر علاقمندان به صورت ضمیمه آورده شده است.

** اقتصاد مقاومتی در افق توسعه
«کتاب اقتصاد مقاومتی در افق توسعه» (مجموعه دیدگاه های دکتر حسن روحانی درباره اقتصاد مقاومتی) که کار گردآوری و تدوین آن را مریم خباز خلخالی‏زاده انجام داده است.
مطالب این کتاب دربرگیرنده گزیده ای از سخنان ریاست جمهوری در طول دولت یازدهم دربارة اقتصاد مقاومتی است.
در بخشی از این کتاب آمده است: دولت یازدهم در سایه اتحاد ملی و با انگیزة بازتولید توانمندی‏های اقتصادی، کاستن و خنثی‏سازی فشارها و تهدیدات خارجی و با استقبال از فرامین و رهنمودهای داهیانه رهبری معظم انقلاب، سیاست‏های کلی «اقتصاد مقاومتی» را وجة همت خود قرار داد.
با توجه به اهمیت روزافزون اقتصاد مقاومتی و تاکیدات ویژه ریاست جمهوری در حوزة اقتصاد مقاومتی؛ در این مجموعه تلاش شده است، گزیده‏ای از سخنان، نظرات و اندیشه‏های رئیس جمهور محترم، جناب آقای دکتر حسن روحانی که می‏تواند بیانگر نگرش و رویکرد دولت تدبیر و امید به اقتصاد مقاومتی در راستای سیاست‏های کلی «اقتصاد مقاومتی» باشد، در 16 محور کلی موضوعی به انضمام متن سیاست‏های کلی اقتصاد مقاومتیِ ابلاغی مقام معظم رهبری تهیه و تدوین و در اختیار مخاطبان محترم قرار گیرد.
این مجموعه، گذشته از اینکه فصل مهمی از سیر تاریخی تحولات ایران و رویکرد و راهبردهای مورد نظر دولت تدبیر و امید را معرفی می‏کند، منبعی موثق برای پژوهشگران است.

** انتشار کتاب اسنادی از نهضت امام خمینی(ره)
نهضت امام خمینی(ره) جنبشی منحصر به فرد در تاریخ معاصر ایران است؛ جنبشی که رنگ و بوی کاملاً مذهبی داشت و تمام رده‌های عالمان دینی از مراجع تا وعاظ و خطبای دینی در آن حضور داشتند. جنبش از نظام سلطنتی سلب مشروعیت کرد و فروپاشی آن را پی ریخت هرچند رژیم سعی کرد سرکوب شدید نهضت را در دستور کار قرار دهد، اما ریشه‌دار بودن نهضت و جایگاه امام‌ خمینی به عنوان یک مرجع دینی نهضت را پادار و آن را منتج به انقلابی عظیم کرد.
با آنکه اسناد و منشورات بسیاری دربارة آغاز این نهضت منتشر شده، اما اسناد مرکز ثقل سرکوب جنبش، یعنی نخست‌وزیر، امیر اسدالله علم، تاکنون مجال انتشار نیافته بود.
اکنون با انتشار کتاب اسنادی از نهضت امام خمینی (1342-1341هـ .ش) به همت مرکز پژوهش و اسناد ریاست‌جمهوری (به کوشش ایرج محمد و رضا مختاری اصفهانی) این خلاء رفع گردیده است.
اسناد این مجموعه روند شکل‌گیری نهضت و برخورد سلطنت پهلوی با آن را باز می‌نمایاند.
فراهنگ **1880 ** خبرنگار :پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
دیدگاهتان را بنویسید