رئیس اتاق ایران: وزیرپیشنهادی اقتصاد به تدوین برنامه جامع اقتصادی کشور بپردازدبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «غلامحسین شافعی» امروز( شنبه) در نشست هم اندیشی وزیران پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی در محل اتاق ایران، با تقدیر از «علی طیب نیا« وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آنچه کرباسیان(مسعود) وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان برنامه خود اعلام کرده، مایه امیدواری است و با شناختی که از ایشان داریم، فاصله بین گفتار و کردارشان زیاد نخواهد بود.
به گفته شافعی، بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی (که گمرک در صدر سازمان های کشور در این زمینه بوده)، لزوم تحول نظام بانکی و نظارت بر سیستم بانکی (که حجم اقتصاد ایران نیازمند تعدد بانک ها و موسسات اعتباری نیست) و یکسان سازی نرخ ارز از جمله خواسته ها از وزیر پیشنهادی است.
وی مالیات، گسترده کردن پایه های مالیاتی، جلوگیری از فرارهای مالیاتی فراوان در کشور، توجه به عدالت مالیاتی و ساماندهی معافیت های مالیاتی را از دیگر خواسته های فعالان اقتصادی و مردم عنوان کرد.
شافعی تحول در نظام برنامه و بودجه و رهایی از اقتصاد نفتی و اجرای اصل 44 قانون اساسی (که بر خلاف خواسته مقام معظم رهبری اهداف اصل 44 محقق نشده) را سایر خواسته ها از وزیر جدید اقتصاد برشمرد.
وی درباره حرکت به سوی اقتصاد رقابتی که کرباسیان به عنوان یکی از برنامه های خود عنوان کرده بود، تصریح کرد: این مهم مشکل اساسی اقتصاد کشور است و امیدواریم شرایط یکسان برای همه فعالان اقتصادی فراهم شود.
رییس اتاق ایران همچنین از برکندن بنیان رانت و تبعیض، توجه کردن به فساد سیستمی، پررنگ تر دیده شدن شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و تشکیل دادن هسته مشاوره بخش خصوصی در وزارت اقتصاد را از دیگر خواسته های فعالان اقتصادی و بخش خصوصی از وزیر پیشنهادی عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری سه شنبه گذشته نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) نیز بزودی اعلام می شود.
طبق ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
«مسعود کرباسیان» به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم، اکنون رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران است.
وی که 61 سال دارد، دارای دکترای مدیریت بازرگانی است و در 20 ساله گذشته در وزارتخانه هایی چون اقتصاد، بازرگانی، نفت فعالیت کرده است.
در دوره حضور وی در گمرک جمهوری اسلامی ایران، طرح هایی مانند گمرک الکترونیک و پنجره واحد تجارت فرامرزی مستقر شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام* 3065*1070*1561*1961* خبرنگار: محمد ملک دار*انتشار: مژگان تواناانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
دیدگاهتان را بنویسید