رئیس امور مالیاتی تهران:سازمان لیگ به جای فرافکنی،بدهی مالیاتی خود را بپردازدبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، سازمان لیگ فوتبال ایران سوم شهریور ماه با انتشار اطلاعیه ای درباره مسدود شدن حساب های بانکی خود به دلیل بدهی مالیاتی تاکید کرد: سازمان مالیاتی مبلغ 45 میلیارد تومان بابت اصل مالیات بر ارزش افزوده و 131 میلیارد تومان جریمه ماده 22 و 23 قانون مالیات و عوارض ارزش افزوده برای سازمان لیگ محاسبه و بر این اساس حساب ها را مسدود کرده است.
سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد: در پرونده مالیاتی این سازمان درآمد 330 میلیون تومانی، 330 میلیارد تومان محاسبه شده در حالی که همه درآمدهای این سازمان 240 میلیارد تومان بوده که بخشی از آن نیز معاف از مالیات بر ارزش افزوده است که پنج درصد آن متعلق به سازمان لیگ و بقیه مربوط به همه باشگاه‌ها، هیات ها فوتبال و فدارسیون است.
در این پیوند «محمدرضا نوری» روز یکشنبه در گفت و گویی با ایرنا، آخرین وضعیت بدهی مالیاتی سازمان لیگ فوتبال ایران را تشریح کرد و گفت: سازمان لیگ می تواند مستندات و اعتراض خود را ارایه کند.
وی تاکید کرد: متاسفانه سازمان لیگ تاکنون همکاری لازم را با سازمان مالیاتی برای انجام امور مالیاتی نداشته است.
نوری با بیان اینکه برگه های قطعی مالیاتی سازمان لیگ فروردین امسال صادر شده است، گفت: هرچند سازمان لیگ وظیفه داشت مالیات بر ارزش افزوده خود را پرداخت کند اما از پرداخت آن سرباز زده و با پایان یافتن مهلت قانونی، سازمان مالیاتی برای وصول مطالبات خود اقدام کرده است.
نوری با تاکید بر اینکه سازمان امور مالیاتی به اعتراض مودیان رسیگی می کند، از مسئولان سازمان لیگ خواست به جای طرح مباحث در رسانه ها، به انجام وظایف قانونی خود در زمینه تسلیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت آن عمل کنند.
رئیس امور مالیاتی شهر تهران با بیان اینکه سازمان لیگ باید مانند یک مودی مالیاتی، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده خود را به امور مالیاتی تسلیم می کرد، اما از انجام آن خودداری کرده است، گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده از سال 1387 اجرایی شد، اما از آن زمان تاکنون هیچ مدرکی از سازمان لیگ دریافت نکرده ایم.
وی مبلغ برداشت شده بابت مالیات بر ارزش افزوده سازمان لیگ را یک میلیارد و 50 میلیون تومان برآورد کرد و گفت: این رقم، بخش ناچیزی از بدهی های سازمان لیگ است که به حق پخش تلویزیونی، تبلیغات محیطی و بلیت فروشی و نظایر آن باز می گردد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام**2025**1561**خبرنگار: لیلا جودی*انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید