راهکارهای گسترش همکاری تئاتر ایران و جمهوری آذربایجان بررسی شدبه گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ‘ آذرتاج ‘ جمهوری آذربایجان، در این دیدار درباره توسعه روابط فرهنگی، اجرای کار مشترک هنری ، سفرهای متقابل کارگردانان و هنرمندان ایران و جمهوری آذربایجان تبادل نظر شد.
علی قسمت لالایوف رییس تئاتر موزیکال آذربایجان این دیدار را برای توسعه روابط فرهنگی و هنری این کشور و ایران مهم خواند و گفت، در سال های اخیر همکاری میان هنرمندان دو کشور بطور قابل توجه گسترش یافته است.
وی حضور تئاتر موزیکال جمهوری آذربایجان در 35 جشنواره بین المللی تئاتر فجر در ایران و اجرای نمایش ‘ زن و شوهر ‘ از سوی هنرمندان این تئاتر در این جشنواره را خاطر نشان کرد.
لالایوف همچنین یادآور شد، با همکاری تئاتر موزیکال جمهوری آذربایجان و تئاتر تبریز و با مشارکت فعال یعقوب صدیق جمالی و بابک نهرین دو هنرمند ایرانی نمایش مشترک ‘ بختور’ در ایام نوروزی در باکو روی صحنه رفت.
رییس تئاتر موزیکال جمهوری آذربایجان برگزاری روزهای فرهنگی این کشور در ماه ژوئن گذشته در ایران را برای تقویت روابط فرهنگی و هنری دو کشور مهم خواند.
محمد رضا درند نیز با اشاره به این که برای نخستین بار به جمهوری آذربایجان سفر می کند، علاقه مندی انجمن نمایش کرمانشاه برای تقویت روابط هنری دوطرف را مورد تاکید قرار داد.
وی همچنین از رییس تئاتر موزیکال آذربایجان برای مشارکت در هیات داوران جشنواره تئاتر که در کرمانشاه برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد .
خاورم ** 337 *شبس*1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید