راه نجات اقتصاد کشور، سرمایه گذاری بخش خصوصی استبه گزارش شامگاه سه شنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری هرمزگان، جاسم جادری در ششمین نشست شورای برنامه ‌ریزی و توسعه استان هرمزگان اظهار داشت: وجود ظرفیت‌ ها و پایداری امنیت در ایران، از این کشور منطقه‌ ای مطلوب برای سرمایه ‌گذاران خارجی ساخته است.
وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید برای جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران بخش خصوصی، گفت: وظیفه داریم به گرمی دست سرمایه‌ گذاران را بفشاریم و مشکلات آن ها را برای استقرار سرمایه‌ ها رفع کنیم.
جادری با بیان این که مدافع سرسخت سرمایه‌ گذاری داخلی و خارجی در چارچوب قوانین هستم، اظهار داشت: همه باید کمک کنیم مشکلات کشور رفع شود، نه اینکه با سنگ ‌اندازی مانع سرمایه‌ گذاری‌ ها شویم و توسعه کشور را با کندی روبرو کنیم.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: مشکل سرمایه گذاران را با دستور خود حل می کنم چون افراد متقاضی برای سرمایه گذاری نباید در بوروکراسی کار اداری سرگردان شوند.
جادری خاطر نشان کرد: همه معتقد به وجود سرمایه ها و ظرفیت های بسیاری در هرمزگان و به دنبال سرمایه گذاری در این استان هستند که این سرمایه گذاری ها زمینه ساز اشتغال و درآمد زایی برای استان است.
وی اظهار کرد: نباید اجازه دهیم فرصت‌ ها از دست برود و باید نیروی انسانی ماهر در هرمزگان تربیت کنیم که وظیفه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در این مسیر آموزش جوانان بیکار و بدون حرفه است.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: مرکز آمار ایران منبع رسمی آمار اشتغال است و بانک مرکزی هم در ارتباط با شاخص‌ های اقتصادی آمار ارائه می‌ دهد که این آمارها نشان دهنده وضعیت خوب هرمزگان در زمینه اشتغال و نرخ بیکاری و نرخ مشارکت نسبت به میانگین کشوری است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
جادری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌ های قانونی اعتبارات ردیف‌ های متفرقه، اظهار داشت: این اعتبارات 17 درصد بودجه کل کشور را تشکیل می دهد در حالی که بودجه استان‌ ها تنها شامل شش درصد کل بودجه است.
وی با تاکید بر اینکه مدیران استان برای تامین نیازهای اعتباری باید در مرکز چانه ‌زنی داشته باشند تصریح کرد: ادارات استانی باید طرح‌های خود را به سازمان و وزارتخانه مربوطه ارائه دهند و برای دریافت بودجه رایزنی داشته باشند.
جادری در این نشست با اشاره به وضعیت کم آبی در هرمزگان ، تاکید کرد: حق نداریم آب را هدر دهیم و باید برای این موضوعات آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب و جهاد کشاورزی برنامه داشته باشند و بتوانند از منابع ملی بودجه بگیرند.
استاندار هرمزگان به مساله واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان دختر استان در مسیر داراب – بندرعباس اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش و مسئولان حمل و نقل باید در این زمینه پاسخگو باشند.
7198/7408
تنظیم کننده: فاطمه حسینی * انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: [email protected]
*ایمیل: [email protected]انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید