رزمایش نظامی ناتو در گرجستان آغاز شدبه گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری گرجستان، در این رزمایش نظامی که تا 11 سپتامبر (برابر 20 شهریور ماه ) جاری ادامه خواهد داشت، بیش از یک هزار و 500 نظامی از آمریکا،گرجستان، اوکراین، بلغارستان، رومانی، لتونی و جمهوری آذربایجان حضور دارند.
رزمایش نظامی ناتو به سازماندهی وزارت دفاع گرجستان و همکاری فرماندهی نیروی تفنگداران دریایی آمریکا برپا شده و در دو مرحله صحرایی و ستادی برگزار می شود و در آن عملیات تهاجمی و دفاعی اجرا خواهد شد.
هدف از برگزاری رزمایش نظامی ‘Agile Spirit 2017’ در گرجستان تمرین آمادگی بر عملیات مشترک در قالب ناتو و بهبود تعامل نظامی گرجستان با آمریکا و کشورهای عضو ناتو اعلام شده است.
کئورگی مارگولاشویلی در سخنانی در مراسم آغاز این رزمایش نظامی، آن را رویداد مهم در راستای برقراری تمامیت ارضی و تامین امنیت کشورش عنوان کرد .
در آستانه آغاز این رزمایش نظامی 500 نظامی آمریکایی وارد گرجستان شد و تانکهای ‘آبرامز ‘ و خودروهای زره پوش ‘LAV’ ارتش آمریکا برای استفاده در این رزمایش به این کشور منتقل شده است.
گرجستان ماه گذشته میلادی نیز میزبان رزمایش نظامی چند ملیتی ‘شریک شایسته – 2017 ‘ ناتو با شرکت بیش از 2 هزار و 800 نظامی از کشورهای عضو و فعال در برنامه های این سازمان نظامی بوده است.
خاورم ** 337 *شبس*1488 *انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید