رشد 21 درصدی ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در خراسان رضوی / شناسایی نیمی از انبارهای استانسید جواد حسینی روز یکشنبه در کمیسیون برنامه‌ ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز این استان افزود: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در استان طی مدت مزبور 763 میلیارد ریال می باشد.
وی اظهار کرد: 96 درصد کشفیات این استان توسط نیروی انتظامی، 1.2 درصد توسط مرزبانی، 2 درصد توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت و 0،8 درصد هم توسط گمرکات استان انجام شده است.
وی گفت: تعداد پرونده های تشکیل شده مرتبط با قاچاق در تعزیرات حکومتی استان طی چهار ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد و ارزش ریالی آنها چهار درصد افزایش دارد.
حسینی افزود: 83 درصد پرونده های بررسی شده منجر به رای محکومیت و 17 درصد آنها تبرئه شده است.
وی اظهار کرد: تعداد پرونده های مرتبط با قاچاق در مرزبانی های استان طی مدت مزبور نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد کاهش اما از نظر ارزش ریالی 497 درصد افزایش داشته است.
وی گفت: در این مدت 664 پرونده به ارزش 731 میلیارد ریال در نیروی انتظامی استان تشکیل شد که از نظر تعداد سه درصد کاهش ولی از نظر ارزش 27 درصد افزایش داشته است.
حسینی افزود: تعداد پرونده های تشکیل شده در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نیز در چهار ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل 27 درصدی کاهش داشته و وزن کالاهای منهدم شده در این مدت 22 تن به ارزش چهار میلیارد و 730 میلیون ریال بوده که از نظر ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل یک هزار و 480 درصد رشد داشته است.
وی اظهار کرد: امسال 42 هزار و 631بطری و قوطی انواع مشروبات الکلی به ارزش 31 میلیارد ریال کشف شده که از نظر ارزش ریالی نسبت به مدت مشابه سال قبل 56 درصد افزایش دارد.
وی گفت: ارزش ریالی کالاهای ممنوعه مکشوفه در چهار ماه اول امسال نیز 38 میلیارد و 657 میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 درصد افزایش داشته است.
معاون استاندار خراسان رضوی تعداد باندهای متلاشی شده در سال جاری را هم 16 مورد دانست و افزود: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد افزایش داشت.
وی کشفیات فرآورده های نفتی امسال را دارای کاهش 42 درصدی ذکر کرد و گفت: این میزان کاهش برای نفت گاز معادل 64 درصد بوده است.
وی از ابلاغ برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به دستگاه های عضو کمیسیون خبر داد و اظهار کرد: در این راستا دستگاه ها اقدامات خود را منسجم تر و هدفدارتر اجرا کنند.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در راستای برنامه های پیشگیرانه و مقابله با قاچاق، شناسایی و ثبت اطلاعات انبارهای موجود استان در برنامه کاری قرار گرفته که تاکنون از مجموع 50 هزار انبار موجود، 25 هزار انبار شناسایی و اطلاعات 20 هزار و 800 انبار در سامانه جامع انبارها ثبت شده است.
استان خراسان رضوی از نظر ثبت اطلاعات انبارها در جایگاه چهارم کشور قرار دارد.
1906 / 6053 خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید