رقابت های ملی رباتیک دانش آموزی در اصفهان آغاز شدبه گزارش ایرنا، این رقابت ها به همت بخش خصوصی به مدت 2 روز در شاخه های امداد، فوتبالیست، رالی، جنگنده های سنگین و سبک وزن و مسیریاب های مقدماتی و پیشرفته در سالن شهید نیلفروش زاده دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
یادگیری دانش آموزان در طول مراحل ساخت ربات برای شرکت در مسابقه، تجربه شرکت در مسابقه، تعامل با تیم های دیگر، یادگیری برد و باخت و افزایش اعتماد به نفس از جمله اهداف برگزاری این رویداد به شمار می رود.
در حاشیه این رقابت ها نیز کارگاه های تخصصی آماده سازی و تعمیرات ربات برگزار می شود.
رئیس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحیه این رقابت ها در باره ارتباط مستمر این دانشگاه با فعالیت های دانش آموزی سخن گفت و افزود: دانشجویان این دانشکده در بسیاری از مواقع مشوق دانش آموزان بوده و زمینه بروز خلاقیت آنان را فراهم کرده اند.
حسین احمدی کیا افزود: ایران در زمینه تئوری ربات ها از توانایی های زیادی برخوردار است و این موضوع باید در عمل نیز بهتر خود را نشان دهد.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری این مسابقات در دانشگاه می تواند دانش آموزان را با مجموعه های عالی علمی آشنا کند و مشوقی برای حضورشان در دانشگاه های پیشرو و برتر باشد.
دانشگاه اصفهان به عنوان دانشگاه جامع و مادر استان اصفهان دارای حدود 15 هزاردانشجو و 650 عضو هیات علمی و یکی از دانشگاه های برتر کشور است.
این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های منتخب کشور در طرح تبدیل به یکی از پنج دانشگاه برتر کشور در تراز بین المللی انتخاب شده است.
ت / 6020 / 6022 خبرنگار: علیرضا حکیمیان – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید