روکش آسفالت محور فردوس -دیهوک آماده بهره برداری استعلی ‌اکبر پیشاوری روز دوشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: شهرستان فردوس دارای 746 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی است و 100 درصد راه‌های اصلی و 98 درصد راه‌های روستایی آن از آسفالت برخوردار است.
وی با اشاره به تفکیک حوزه راهداری از راه و شهرسازی، گفت: با تفکیک این دو اداره، تحویل پروژه به ویژه پروژه‌های راهسازی بزرگ، کار به صورت تخصصی و کارشناسی شده تحویل گرفته می‌شود و تمام مواردی که مستقیما به ایمنی ارتباط دارد مورد توجه قرار می‌گیرد و هنگام تحویل موقت برای رفع نقص به پیمانکار مربوطه ابلاغ می‌شود.
پیشاوری صدور کارت سلامت برای 120 نفر از رانندگان فردوس از اردیبهشت‌ ماه امسال را سبب حذف رفت‌ و آمد رانندگان به شهرهای بیرجند و گناباد و نیز کاهش هزینه‌های آنان دانست و یادآور شد: این اقدام در حال حاضر در فردوس انجام می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه به شهرهای همجوار نیست.
وی اصلاح 20 نقطه حادثه‌ خیز با اعتبار 950 میلیارد و 579 میلیون تومان از ابتدای دولت یازدهم تاکنون را از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه راه شهرستان فردوس اعلام کرد و گفت: روکش آسفالت کمربندی قدیم فردوس از ایست و بازرسی تا ترمینال مسافربری به طول 10 کیلومتر با اعتبار 650 میلیون تومان نیز از جمله اقدامات در حال اجرا است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فردوس افزود: روکش ماسه آسفالت محورهای اسلامیه- سرند و باغستان- گستج به طول 24 کیلومتر با اعتبار 600 میلیون تومان تا پایان سال جاری اجرایی و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
پیشاوری با اشاره به اینکه در سال 68 اداره راه شهرستان فردوس 69 نفر نیروی کار داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر این اداره با داشتن 32 نفر نیروی کارگری با کمبود نیرو مواجه است به طوری که برای 23 دستگاه خودروی سبک و سنگین این اداره تنها 13 نفر راننده مشغول به کار هستند و این کمبود نیرو به طور قطع در کاهش خدمات‌رسانی و عدم تسریع پروژه‌ها نقش بسزایی دارد.
وی تعداد ماشین ‌آلات اداره راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای فردوس را 9 دستگاه ماشین ‌آلات سنگین،10 دستگاه ماشین آلات نیمه سنگین و چهار دستگاه ماشین‌ آلات سبک اعلام کرد.
وی یادآور شد: عمر ماشین آلات سنگین این اداره، 23.6 سال، نیمه سنگین 21.7 سال و ماشین آلات سبک 13.8 سال است که علاوه بر تامین نیروی انسانی جایگزینی برخی از ماشین آلات فرسوده نیز ضروری به نظر می‌رسد.
9865* 6054* خبرنگار – اعظم جمالی* انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید