رویدادها و تحولات عراق در یک نگاه/ 14 شهریور** براساس اعلام فرمانده نیروهای پیشمرگه (نیروهای مسلح کرد) مستقر در استان کرکوک، 3 عضو این گروه امروز بر اثر انفجار یک بمب در جنوب این استان زخمی شدند که حال یکی از آن ها بسیار وخیم است.
بمب از سوی تروریست های داعشی در مسیر حرکت نظامیان پیشمرگه در جنوب استان کرکوک منفجر شد.

** نوری المالکی معاون رئیس جمهور عراق امروز در جمع تعدادی از شیوخ عشایر استان بابل در جنوب بغداد، ضمن هشدار نسبت به احتمال وقوع کودتای سیاسی در کشور به دلیل لغو یا تاخیر در انتخابات آینده پارلمانی، تاکید کرد که انتخابات پارلمانی آتی، آینده عراق را تعیین خواهد کرد.
وی نبرد بعدی را نبرد برای ساخت جامعه عراق، ایجاد اعتماد بین بافت های اجتماعی این کشور، بازسازی مناطق ویران شده از تروریسم و بازگرداندن آوارگان دانست.

** بیانیه منتشره از سوی گروه مقاومت اسلامی جنبش نجبا از تقدیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کشورمان از شجاعت و شهامت نیروهای مقاومت اسلامی در عراق حکایت دارد.
آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی و هیات همراه وی امروز در جریان بازدید از مقر گروه مقاومت اسلامی جنبش نجبا در استان صلاح الدین، با تاکید بر نقش بسزا و تاثیرگذار نجبا در پیروزی‌ رزمندگان عراقی برای شکست داعش بر تداوم حمایت ایران از همه گروه‌های مقاومت در عراق تاکید کرد.

** به گزارش منابع خبری، طی 24 ساعت گذشته در جریان حمله نیروهای عراقی به مواضع داعش در منطقه العیاضیه واقع در شهرستان تلعفر استان نینوا و استان الانبار دستکم 85 تروریست از جمله 26 عامل انتحاری به هلاکت رسیدند.
منطقه الریاض از توابع شهرستان الحویجه واقع در استان کرکوک است که همچنان در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد.
گزارش: مینا غفرانی آذر
خاورم**7074**1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید